Що взяти в армію? Перелік речей, які знадобляться військовому
Практичні поради щодо базової амуніції військового та корисні посилання
Необхідна амуніція для служби залежить від підрозділу, поставлених завдань та пори року. Більшість життєвонеобхідних речей видають в частині, тому найкраще дізнатися про спорядження безпосередньо на місці. Важливо: купувати військові речі необхідно в перевірених спеціалізованих магазинах. Не купуйте їх в гіпермаркетах або на ринку. Нижче наводимо практичні поради щодо базової амуніції та корисні посилання.
Взуття та одяг для армії
Перш за все варто придбати собі пару хорошого взуття. Одну пару надає держава, проте воно може бути банально незручним. Довго ходити в взутті, яке натирає неможливо, а ходити доведеться багато. До того ж погане взуття швидко зношується – на ньому не варто економити.
Ті ж проблеми стосуються і військової форми: штани, флісова кофта, куртка. Одяг, який вам нададуть у частині так само може не підходити за розміром або бути незручним. Як не дивно, але на війні важливий комфорт. Однак все одно варто мати запасний комплект форми. Ще одне зауваження – не варто брати одяг з липучками.
Щодо тактичного взуття, то непоганими варантами будуть варіанти від TALAN, Crispi, LOWA, SOLOMON. Щодо військової форми, то найпопулярніший камуфляж типу Multicam або MaWka.
Потрібно взяти з собою в частину і змінні речі. З взуття – пару кросівок і тапочки. Останні знадобляться, щоб не заразитися грибком під час прийому спільного душу.
Додатково потрібно мати з собою:
- побільше пар високих шкарпеток (надають 1-2 пари);
- декілька зручних трусів (надають 1-2 пари);
- декілька футболок або майок;
- тактична панама або шапка;
- рукавички;
- дощовик;
- пара шнурівок;
- термобілизна (не бавовняна);
Тактичне спорядження для армії
Перш за все військовому потрібні шолом (бажано сумісний з активними навушниками) та плитоноска або бронежилет. Їх так само надає держава, проте можливо їх доведеться змінити на більш комфортні в залежності від бойових задач. Амуніція може бути заважкою або захищати недостатньо.
Необхідний рівень захисту броні залежить від задач. Чим вищий рівень захисту, тим важче спорядження. Якщо мобільність неважлива (перебування на посту), то можна використовувати бронежилет з максимальним захистом. Якщо потрібна маневреність (постійні переміщення) – доведеться балансувати.
Важливо купити великий(!) тактичний або туристичний рюкзак. Швидше за все доведеться придбати каримат та спальник. У деяких частинах їх видають, у деяких – ні. Підійде синтетика або пух (пух 800+). З виробників – це можуть бути Marmot, Turbat, Salewa, Pinguin, Deuter, Travel Extreme, Trimm.
Також потрібні хороші наколінники. Придбати їх можна окремо або ж одразу купити штани з вшитими (вбудованими) наколінниками. Такі наколінники не будуть спадати або “з’їжджати” під час вилазок. За бажанням можна придбати й налокітники.
Не варто нехтувати тактичними окулярами: вони можуть врятувати зір або навіть життя. Залежно від бойових завдань може знадобитися саперна лопатка, навушники та ліхтарик.
- відео про амуніцію піхоти та штурмовиків від “Азову”
- відео від каналу “Хлопці з лісу”
- матеріал від КУНШТ
Індивідуальна аптечка першої допомоги (IFAK)
Такі аптечки знадобляться під час виходів та використовуються для надання першої допомоги при пораненні на полі бою. Є вже зібрані готові військові аптечки, проте варто перевіряти вміст і за необхідності щось додати.
У аптечку, яка знаходитиметься з вами на бойових завданнях мають входити такі речі:
- Турнікет та жгут;
- Бинт гемостатичний або гемостатик для тампонації рани;
- Бандаж компресійний для перев’язки ран (“Ізраїльський бандаж”);
- Плівка оклюзійна, що застосовується при пораненнях у ділянку грудної клітини;
- Голка декомпресійна;
- Назофаренгіальний повітропровід та лубрикант;
- Ножиці парамедика;
- Термоковдра;
- Трикутна пов’язка;
- Скотч армований;
- Протиопікова гідрогелева пов’язка;
- Рукавички;
- Перманентний маркер.
Для польової аптечки обов’язково потрібен жгут та турнікет для зупинки кровотечі. Їх можуть надавати в підрозділі або привозити волонтери, проте можливо його доведеться купити самостійно.
Важливо, щоб турнікет був хороший і від перевіреного постачальника: неякісний турнікет може коштувати життя. Самостійно виготовляти або користуватися саморобними турнікетами заборонено – вони вбивають. Також не варто брати дешевий чи підроблений товар.
Найпопулярніша та найкраща марка турнікетів – CAT. Також якісні та надійні турнікети SOFT-T та СІЧ. Обов’язково треба перевіряти сертифікацію турнікетів, щоб не попастися на підробку. Оригінальні турнікети мають відповідні маркування, які можна звірити на сайтах виробників турнікетів.
- відео про тактичну аптечку від медичної інструкторки
- матеріал про аптечку від КУНШТ
- відео про аптечку від полку “Азов”
- відео про турнікети від медичної інструкторки
- лекції з базової тактичної медицини та алгоритму допомоги MARCH від СБУ
Базова аптечка для армії
Військові не застраховані від побутових хвороб. Вони можуть захворіти на нежить або просто підхопити вірус. Тому варто придбати такі медикаменти:
- знеболювальне;
- жарознижувальне;
- антибіотики;
- бинти;
- пластирі;
- засоби для дезинфекції ран;
- ліки проти проблем з шлунково-кишковим трактом: побільше активованого вугілля, засоби від печії, діареї тощо;
- ліки від нежитю та болю в горлі;
- засіб проти грибка;
- засіб проти опіків;
- краплі для очей;
- прокладки для жінок. Тампонами краще не користуватися.
Речі індивідуального користування для армії
Військовослужбовцю варто мати з собою металеву тарілку і чашку, ложку. Обов’язково потрібно мати хороший ніж та мультитул.
Обов’язково варто придбати речі особистої гігієни: зубна паста та щітка, мило, шампунь, туалетний папір, вологі серветки. Додатково можуть знадобитися такі речі:
- сірники або запальничка;
- сухий спирт;
- скотч;
- голка та нитки.
Також можна взяти з собою сухе печиво та шоколад – для задоволення власних потреб.
Телефон та інші гаджети для армії
Телефон можна брати будь-який. Більшість часу він все одно буде вимкнений або в режимі польоту. Однак вам має бути його не шкода пошкодити чи втратити. Можна купити окремо кнопковий або броньований телефон для вилазок.
Також варто придбати собі павербанк та запасний кабель. За бажанням можна купити годинник. Краще обирати водонепроникний, максимально автономний та стійкий до ударів.
Читайте також:
Comments are closed.