Нещодавно набула розголосу ситуація з жінкою, якій шахраї увійшли в її застосунок OTP Bank та змогли увійти до “Дії”. Вони одразу ж спробували оформити на неї кредити у різних банках.
Водночас “Дію” не було зламано – шахраї змогли увійти в застосунок за допомогою BankID, спосіб аутентифікації через банківський застосунок.
Також зловмисники не зможуть оформити кредит, поширити документи чи підписати їх, оскільки для цього необхідно пройти підтвердження особи через перевірку за фото та ввести ПІН-код для Дія.Підпису.
Фото, яке користувач робить для підтвердження особи, порівнюється із фотографією з ID-картки або закордонного паспорта. Також для використання Дії.Підпису з іншого смартфона необхідно створити новий Дія.Підпис.
Тобто “Дія” відображає лише інформацію з реєстрів й у разі отримання доступу до застосунку банку та авторизації через BankID шахраї не зможуть нічого зробити.
Якщо особа вже стала жертвою шахрайських дій необхідно якнайшвидше звернутися до кіберполіції. Для цього варто заповнити онлайн-форму на їхньому сайті, вказавши персональну інформацію, адресу проживання та детально описавши ситуацію. Також можна повідомити про цю ситуацію за номером телефону 0 800 505 170.
Нагадаємо, убезпечити себе від банківського шахрайства та повернути втрачені кошти можна за допомогою “Страхування від шахрайства”. Однак послуга доступна лише у 4 банках – ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБ та Таскомбанку.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: