fbpx
КОШТ

Рада зробила крок до переформатування держзамовлення на вищу освіту

Верховна Рада в першому читанні підтримала урядовий законопроєкт №10399 про реформу фінансування вищої освіти, яка передбачає запровадження грантів на навчання. Коли буде розгляд в другому читанні і в цілому поки не відомо, але зміни точно не будуть стосуватися вступної кампанії 2024 року.

Студенти отримають змогу навчатися за системою співфінансування, коли частину коштів за них сплачуватиме держава у формі державного гранту або пільгового довгострокового кредиту.

Гранти будуть двох форматів — на повну або часткову оплату навчання. Розмір грантів визначатиметься за результатами ЗНО чи НМТ та обраної вступником спеціальності:

  • Відмінні результати дозволять претендувати на гранти, які повністю покриватимуть вартість навчання за спеціальностями, що мають попит на ринку праці.
  • Високі та середні результати — на часткове (решту студент співфінансуватиме за кошти фізичних (юридичних) осіб або матиме можливість отримати пільговий довгостроковий кредит).

При цьому такий званий “бюджет” – державне та регіональне замовлення – збережуть. Частину місць відведуть для вразливих категорій вступників, згідно зі встановленими квотами.

Водночас держзамовлення в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання чи у військових вишах не зміняться.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: