Компанії та ФОПи можуть поскаржитися на державний орган або на конкретного працівника органи влади у перешкоджанні роботі бізнесу на державній платформі “Пульс”.
Зараз “Пульс” перебуває у бета-тестуванні. Відтак оскаржити роботу можна лише 22 державних органів, зокрема Держподаткову службу, правоохоронні органи чи громадські організації (повний перелік за лінком). Однак із часом цей список збільшуватиметься.
Платформа “Пульс” складається з трьох елементів:
- Дашборд – зведені дані про якість роботи держорганів та кількість скарг від бізнесу. Ці дані публічні та постійно оновлюватимуться. Тож підприємці зможуть дізнатися про потенційні проблеми ще до звернення до цього органу;
- Інформаційне вікно – інструмент для залишення відгуку про роботу державних органів або повідомлення про проблему;
- Особистий кабінет – підприємці зможуть відстежувати етап розгляду своїх скарг. Також надходитиме відповідь від представників влади й можна оцінити весь процес опрацювання звернення.
Крім негативних відгуків про роботу державних органів на “Пульсі” можна лишати й позитивний фідбек. Це має на меті масштабувати позитивний досвід по всій країні.
Як поскаржитися на державний орган
У системі “Пульс” необхідно авторизуватися за допомогою електронного підпису, через BankID або Дія.Підпис.
Після цього підприємець на вибір має заповнити коротку або довгу форму. Для заповнення форми вам потрібно вказати реєстраційний код, форму власності та основний КВЕД (для ФОП).
Коротка форма дає змогу оцінити базові критерії. Наприклад, умови відкриття або закриття бізнесу, відсутність незаконних перевірок тощо. Ці дані будуть використані для подальшого узагальнення проблематики та пріоритизації розв’язання найвагоміших питань.
Довга форма дає змогу більш детально поділитися досвідом і вказати, який орган влади та особа перешкоджали підприємницькій діяльності. Цю форму будуть опрацьовувати інакше: спрямують або до урядового контактного центру або до Ради бізнес-омбудсмена.
Відповідь на скаргу надійде протягом місяця в особистий кабінет підприємця на платформі “Пульс”.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Читайте також: