fbpx
КОШТ

Прив’язку гривні до долара невдовзі доведеться скасувати на користь євро

У Національному банку України припускають, що в недалекому майбутньому постане питання про зміну традиційної курсової прив’язки гривні – з долара на євро. Про це йдеться в повідомленні Ради оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків.

Поки що валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти. Водночас у сегменті операцій банків з клієнтами частка угод в євро в загальному обсязі вже кілька років поспіль має тенденцію до зростання (в деяких сегментах частка угод в євро упритул наблизилася до 50%).

Як йдеться в повідомлення, продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки.

У лютому 2023 року в НБУ заявили, що Україна навіть після вступу до Євросоюзу, скоріше за все, збереже власну національну валюту. Тоді заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук стверджував, що держава не готова переходити на євро одразу після інтеграції з ЄС. Щобільше, такі плани Ніколайчук вважав нереальними і перевага саме у використанні власної валюти в Україні. 

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: