fbpx
КОШТ

Повернення купленого в кредит товару: як діяти

Якщо потрібно повернути придбаний у кредит товар – спочатку необхідно подати заяву про відмову від кредитного договору банку, а потім звернутися до продавця для повернення товару.

Відмовитись від договору про кредит можна протягом 14 календарних днів з моменту його укладення без пояснення причин, навіть якщо вже отримав кошти. Зробити це можна у відділенні або через онлайн-підтримку банку. 

Покупець має право повернути або обміняти будь-який товар, який не містить недоліків, протягом 14 днів із моменту отримання. Але лише якщо збережено його товарний вигляд, пломби, ярлики та чек.

Далі магазин повертає гроші банку, а банк анулює кредитний договір. Якщо кредитні кошти були отримані “на руки” – необхідно повернути банку всю отриману суму та відсотки за період користування кредитом.

Проте є перелік товарів, які не можна повернути:

  • Пошкоджені або зіпсовані з вини покупця (як-от, розірваний одяг).
  • Виготовлені спеціально для покупця (як-от, сукню за індивідуальними мірками або книгу з іменем конкретної людини). 
  • Які швидко псуються або втрачають свої споживчі властивості (як-от, м’ясо чи молоко).
  • Які покупець розпакував, хоча вони мають бути запаковані задля гігієни або здоров’я (як-от, розпаковану зубну щітку чи відкритий респіратор).
  • Змішані чи нерозривно з’єднані покупцем з іншими товарами чи складовими, внаслідок чого товар втрачає свої вихідні властивості (як-от, сорочку, на якій пришили ґудзика).
  • Друковані видання, якщо вони не передплачені (як-от, глянцеві журнали). Виняток – якщо покупець передплатив видання і хоче скасувати передплату.
  • Придбані на аукціоні, де ціна залежить від ставок (як-от, картину, монету або меблі на сайті eBay)
  • Аудіо-, відеозаписами або програмним забезпеченням, придбані у запакованому вигляді та розпаковані споживачем (як-от, CD, DVD або комп’ютерну гру).
  • Із цифровим вмістом, який не записаний на носії (диску, флешці тощо), якщо його постачання (завантаження) уже почалось і покупець погодився на це (як-от, завантажену електронну книгу чи придбаний фільм).

У разі відмови продавця здійснити повернення – необхідно звертатися до Держпродспоживслужби або її територіальних органів. Також права споживача можна захищати в судовому порядку.

Нагадаємо, у 2023 році ухвалено новий закон про захист прав споживачів, згідно з яким покупець має більше гарантій та можливостей. Зокрема, протягом 2 років після придбання товару можна звернутися до продавця або виробника, якщо він зламався або не працює належним чином. 

Закон набуде чинності через один рік після його опублікування, але лише після припинення чи скасування воєнного стану.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: