fbpx
КОШТ

Посвідки на проживання та пенсійне посвідчення: як додати нові документи в «Дії»

В кінці серпня Мінцифри випустило оновлення додаток «Дія», де з’явилися нові документи та функції:

 • посвідка на постійне або тимчасове проживання
 • пенсійне посвідчення
 • переклад документів англійською
 • повернення шерингу авто та оплати штрафів, які були недоступні із початком повномасштабного вторгнення росії

Як додати пенсійне посвідчення в «Дії»

Додати можна лише посвідчення, видані після 2014 року. Є два види: звичайні та спеціальні. Звичайні доступні жінками від 55 років та чоловікам від 60 років, і підтягуються автоматично. Спеціальні пенсійні посвідчення видаються за особливих умов: втрата годувальника, інвалідність тощо. Аби додати таке посвідчення в додаток, треба:

 1. Увійдіть в додаток, і пролистайте всі документи до кінця, де буде кнопка «Додати документ». Натисніть на неї, і зі списку натисніть на «Пенсійне посвідчення».
 2. Натисніть на кнопку «Додайте посвідчення»,і через пару хвилин воно з’явиться серед документів, якщо воно є в базі даних.

Відеоінструкція:

Як додати посвідку на постійне або тимчасове проживання

У додатку доступні посвідки із чипом, видані після 25 квітня 2018 року. Аби посвідку долучити до інших документів, треба:

 1. власне сама посвідка із чипом
 2. телефон із NFC-рідером, який буде зчитувати з картки дані
 3. ідентифікаційний код

Для використання NFC вам треба зайти у налаштування телефону і там увімкнути відповідну функцію.

Щоб додати посвідку:

 1. увійдіть у додаток і прогорніть усі документи до вже відомої кнопки «Додати документ». Там натисніть «Посвідка на постійне проживання».
 2. дійте за текстом на екрані, і додаток вас попросить зчитати дані з посвідки. Натисніть кнопку «Зчитати» і наведіть камеру на зворотній бік посвідки, де буде потрібний додатку код.
 3. Після цього знову натисніть «Зчитати» та прикладіть телефон до картки. Додаток скористається NFC-рідером для сканування. Не рухайте смартфон до повного зчитування.
 4. Підтвердьте особу, зробивши фото у додатку. Після цього посвідка з’явиться у документах «Дії».

Відеоінструкція:

Як скористатися шерингом авто в «Дії»

Функція дозволяє надати техпаспорт іншій людині на користування вашим транспортом на визначений строк. Ось що необхідно для надання дозволу:

 1. увійдіть в додаток, натисніть на кнопку «Послуги» в нижній частині екрану. У списку знайдіть «Шеринг авто» та натисніть на кнопку.
 2. Виберіть транспорт, яким ви хочете поділитись і строк дії дозволу (можна вказати власну дату або вибрати фіксований строк — місяць, три місяць, півроку або рік)
 3. Впишіть дані про себе — номер телефону, е-пошту та актуальне місце проживання.
 4. Перевірте дані у згенерованій заяві, після чого підтвердьте її, і додаток висвітить вам QR-код.

Інша людина, якій ви хочете надати дозвіл, має відсканувати через додаток цей QR-код, і їй відкриється договір на підпис. Обидва учасники мають підписати цей договір, тільки після цього в іншої людини буде техпаспорт до вашого транспорту в документах.

Відеоінструкція (з 1:10)

Як сплатити штраф ПДР у «Дії»

Функція доступна у розділі «Послуги» (нижній ряд іконок на екрані), де у списку треба вибрати «Штрафи ПДР». У меню виберіть наявний штраф, після чого ви можете сплатити його через реквізити картки, Google Pay (Зараз уже Google Гаманець) або Apple Pay.


Читайте також:

Поділитися новиною: