Пенсіонеру можуть відмовити у наданні пенсії, якщо у трудовій книжці є помилка у записі. Помилка може бути в особистих даних (ПІБ, дати народження), назві підприємства, даті прийому на роботу чи звільненні.
Виправити запис у трудовій книжці може лише роботодавець, тому важливо нічого не виправляти самостійно.
Виправити помилку можна двома способами:
- через звернення до роботодавця, відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення працівників, або відповідальну особу установи, на яку покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників;
- через суд.
Якщо помилка у написанні особистих даних — ПІБ, дати народження, потрібно звернутись до роботодавця за останнім місцем роботи та надати документи, які підтверджують дані: паспорт, свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я, по батькові.
Якщо помилка у даті народження, то роботодавець повинен однією лінією закреслити запис (06.10.1988 р.), а поряд написати правильний запис: “06.11.1977 р.”. На внутрішньому боці обкладинки трудової книжки треба написати: “Дата народження “06.10.1988 р.” змінена на “06.11.1988 р.”.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Якщо помилка у розділі “Відомості про роботу”, “Відомості про нагородження”, “Відомості про заохочення” трудової книжки закреслення раніше внесених записів не допускається.
У разі необхідності виправлення роботодавець в наступній графі повинен написати: “Запис такий-то недійсний”, і у наступній графі зробити правильний запис.
Підтвердити трудовий стаж можуть свідки, однак показання свідків не можуть бути підставою для виправлення зроблених раніше записів.
Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності — вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство. Якщо така організація відсутня — обласним або державним архівом.
У разі неможливості внесення змін особистих даних роботодавцем (підприємство ліквідоване, перебуває на окупованій території), або якщо ПФУ відмовляє у наданні пенсії навіть після виправлень — варто звернутись до суду.
Написати заяву до суду можна онлайн. Детальну інструкцію Кошт писав за посиланням.
Читайте також: