fbpx
Показуємо на картах, як змінився ринок нерухомості

Очікувано, що найбільше вартість оренди та придбання житла подорожчала на заході України. Лідери за цим показником – Закарпатська область, Львівська та Івано-Франківська. Про це свідчать результати дослідження команди Flatfy, який входить до порталу з пошуку житла ЛУН. Команда проаналізувала ринок вторинної нерухомості (оренда та придбання) за трьома показниками — вартість житла, пропозиція та попит в травні 2022 року відносно жовтня 2021 року. З очевидних причин, в Донецькій та Луганській областях, Криму дані не доступні.

Вартість житла під оренду

Найбільше підскочили ціни у доларах за квадратний метр на оренду житла у західних областях України. Лідером росту стала Закарпатська область — +225% у порівнянні з довоєнним часом. Далі йдуть Чернівецька область із +156% та Івано-Франківська область із +128%. П’ятірку замикають Львівська область із +96% та Черкаська область із +88%.

Проте ціни зростали не тільки у західному та центральному регіонах України, а й на сході. У Запорізькій області цінник на оренду виріс на 41%, у Дніпропетровській — на 34%. В тому числі, це пов’язано з великою кількістю переселенців з Маріуполя та окупованих територій Запорізької області.

Пропозиції житла під оренду

Кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася у порівнянні із жовтнем 2021 року. На 90% менше оголошень у Херсонській області (але вони є попри тимчасову окупацію), у Миколаївській, Черкаській, Рівненській, Тернопільській областях пропозиція зменшилася на 83−86%, у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській — від 72 до 79%. А ось у Чернігівській області побільшало пропозицій на 20%.

Попит на житло під оренду

Найчастіше квартири шукають в Тернопільській області — приріст запитів складає 373% у порівнянні з 2021 роком, +316% зацікавленості у житлі у Закарпатській області, +280% — на Хмельниччині, +196% — на Черкащині. Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях — мінус 90−93%.

Вартість житла під придбання

Найбільше вартість вторинного житла у доларах за квадратний метр подорожчала у Сумській області – на +122%. У Львівській області приріст склав +64%, в Івано-Франківській — +58%, у Київській — +55%. Також ціни на понад 50% зросли у Запорізькій та Дніпропетровській областях. Лише у Харківській області ціни помітно впали — на мінус 33%.

Пропозиції житла під придбання

Показник пропозиції вторинного житла знизився по всій країні. Найменше — у Дніпропетровській області — мінус 2%, Київській області — мінус 25% та Закарпатській області — мінус 26%. Найбільше зменшилась пропозиція у Кіровоградській області — мінус 92%, у Житомирській області — мінус 86%, у Миколаївській області — мінус 85%.

Попит на житло під придбання

Він також знизився. Найбільше він впав на сході та півдні України: на мінус 100% на Херсонщині, на мінус 94% у Миколаївській області, на мінус 91% на Харківщині, на мінус 86% – в Одеській та Запорізькій областях.