fbpx
КОШТ

Персональний асистент від Microsoft: як працює Copilot AI

Microsoft запустила вдосконалену версію свого чат-бота Bing під назвою Copilot, який є потужним штучним інтелектом. Нині Copilot інтегрований у майже всі продукти компанії, і його можна повністю персоналізувати під свої потреби та автоматизувати рутинні завдання. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як використовувати Copilot у смартфонах, офісному пакеті Microsoft 365, операційній системі Windows 11 та браузерах Edge і Google Chrome.

Раніше компанія Microsoft активно просувала інший власний штучний інтелект – Bing Chat. Однак Bing і Copilot – це два продукти, які використовують одну й ту ж AI-технологію, але мають різні назви та варіанти використання. Bing Chat є індивідуальним продуктом, а Copilot – це набір продуктів, кожен з яких призначений для певного завдання. 

Copilot AI можна розглядати як ребрендинг Bing Chat, хоча інтерфейс і процес роботи практично не змінилися. Відтак радимо обов’язково ознайомитися з нашим гайдом із користування Bing для ефективнішої роботи з новим Copilot. 

Загалом Microsoft Copilot є безплатним для користувачів Windows, мобільного застосунку та чат-бота. Однак версії для окремих програм прив’язані до продуктів за підпискою. Наприклад, Copilot для Microsoft 365 коштує приватним клієнтам 20$ на місяць, а для розширення у Chrome є кілька планів підписок від безплатної до професійної за 1200 грн на місяць.

Розпочати роботу з Copilot можна кількома способами, залежно від того, в якому продукті Microsoft користувач хоче його використовувати. Copilot AI вбудований в інтерфейс операційної системи Windows 11, браузер Edge та Google Chrome, попередні версії чат-бота Bing та мобільний застосунок ​​Microsoft Copilot. 

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Copilot Windows у смартфонах

Застосунок має інтерфейс, схожий на Bing Chat, а також пропонує безплатний доступ до моделі GPT-4 останнього покоління. Для початку роботи варто лише встановити Copilot (Google Play | App Store) на смартфон, адже він навіть не вимагає реєстрації облікового запису Microsoft. Цікаво, що єдине обмеження у разі роботи з Copilot без облікового запису – це менший ліміт запитань в одній розмові (5 проти 30 для зареєстрованих користувачів).

Copilot AI смартфон
Мобільна версія Copilot AI

Мобільний чат-бот не відрізняється за своїм функціоналом від своєї вебверсії: може вести бесіди в трьох стилях, шукати інформацію з посиланнями на джерела, писати електронні листи, резюмувати тексти та генерувати картинки за допомогою DALL-E 3 (штучна нейронна мережа, навчена генерувати різностильові зображення з текстових описів).

Як працює DALL-E3 у Copilot

Користуватися функціями DALL-E 3 можна як у мобільній версії Copilot, так і в браузерній. Мережа використовує комбінацію штучного інтелекту та глибокого навчання, аби “зрозуміти” текстовий опис та перетворити його на унікальне зображення. Алгоритм враховує не лише загальний сенс фрази, але й дрібні деталі, стиль, композицію та інші параметри. Що цікаво, нині запити для мережі можна ставити українською мовою у звичайному розмовному стилі, без необхідності дотримуватися чітких промтів (шаблонних текстових інструкцій).

Звісно, на платформі присутня цензура, яка не дозволить створювати порнографічні чи жорстокі фотоматеріали. Крім цього DALL-E3 має відхиляти запити з проханнями зобразити малюнки у стилі живих художників або відтворити громадських діячів (проте на практиці мережа таки генерує подібний контент, хоча часто не дотримується деталей запиту).

Copilot у системі Windows 11 та браузері Edge

Інтегрований у Windows 11, Copilot AI можна повністю адаптовувати під власні потреби під час роботи. В останньому оновленні операційної системи штучний інтелект отримав доступ до всіх елементів ПК. Завдяки цьому користувач може отримувати відповіді на запитання у закріпленому вікні чату, змінювати налаштування системи, створювати та додавати зображення, переглядати історію своїх чатів, шукати інформацію чи власні документи за допомогою AI, робити скріншоти та відкривати будь-які встановлені програми.

Відкрити штучний інтелект можна за допомогою спеціальних клавіш або кнопки для запуску. Для Windows 11 це кольорова кнопка на панелі завдань або гарячі клавіші “Windows+C”. Для запуску у браузері Edge можна натиснути на кнопку вгорі бічної панелі або комбінацію клавіш “Cntrl+Shift+.”.

Важливо: Copilot AI доступний у будь-якому браузері за адресою https://copilot.microsoft.com/. Для повноцінної роботи з AI радимо створити (або увійти) обліковий запис Microsoft.

Надсилати запити до штучного інтелекту можна завдяки текстовому або голосовому введенню (розмовну українську мову асистент сприймає безпомилково). 

Однією з найкращих функцій такої інтеграції є робота з документами: асистент може працювати з персональними документами без потреби завантажувати їх онлайн. Варто лише перетягнути текстовий файл на панель Windows Copilot, і він допоможе переписати, узагальнити або пояснити текст. А під час перегляду будь-якого вебсайту у браузері Edge, Copilot може запропонувати короткий опис сторінки та продовжити роботу на основі цих даних. У разі аналізу документа чи файл з особистою інформацією Copilot не зберігатиме діалог та дані розмови з нього.

Copilot AI Edge

Цікавими опціями є ввімкнення режиму концентрації на фіксований проміжок часу або режиму «Не турбувати», які раніше потрібно було шукати в персональних налаштуваннях. Також Windows Copilot може переглядати Spotify і відтворювати музику на основі підказок або працювати. 

Copilot у Microsoft 365

Copilot AI також доступний у Teams, Outlook, Word, Excel та PowerPoint як частина підписки на Microsoft 365. Коштує Copilot для офісу 20$/місяць додатково до раніше придбаної підписки на Microsoft 365 (аналогічна вартість у ChatGPT 4, на базі якого працює Copilot). Після придбання підписки за допомогою штучного інтелекту можна буде:

  • резюмувати розмови та аналізувати відповіді учасників розмови в Teams;
  • швидко писати листи у певному стилі, нагадувати про завдання чи планувати зустрічі в Outlook;
  • перефразовувати, генерувати та змінювати текст, додавати зображення, діаграми чи таблиці у Word;
  • аналізувати та малювати графіки, формули й таблиці в Excel;
  • генерувати слайди та презентації у PowerPoint.

Це лише основні функції Copilot в офісному пакеті Microsoft, адже реальні можливості штучного інтелекту значно більші. До того ж остання версія Microsoft 365 синхронізує дані користувача з календарем, електронною поштою, чатами, документами, зустрічами та контактами. Завдяки цьому можна використовувати Copilot для створення презентацій та підсумків на основі цих даних.

Розширення та чат Копілот у Google Chrome

Вебверсію Copilot у Google Chrome можна знайти, як за адресою Bing Chat, так і за власним доменом: https://copilot.microsoft.com/. Однак у Chrome дозволяється надсилати лише 5 повідомлень за розмову, тоді як у браузері Edge ліміт становить 30 повідомлень.

Розширення chromecopilot.ai надає доступ до кількох функцій Copilot, як-от: YouTube Vision, Personal Tutor та Enhanced Search. Для початку роботи його необхідно встановити та зареєструвати (або увійти) власний профіль. Після цього користувачу надається вибір планів підписок: 

  • Novice безплатна;
  • Basic за 9.99£ на місяць (≈475 грн/місяць); 
  • Professional за 24.99£ на місяць (≈1200 грн/місяць). 

Кожна підписка має власні ліміти функціональності, наприклад, у Novice доступно лише 10 щоденних токенів та AI-модель ChatGPT-3.5-turbo (тобто без виходу в інтернет) порівняно з 1000 токенів та ChatGPT-4-turbo, ChatGPT-3.5-turbo й Whisper-1 (AI для мовлення й транскрипції) у підписці Basic. 

Токени у підписках позначають кількість запитів та обсяг роботи AI. Наприклад, кожен результат пошуку міститиме доповнення від Copilot, де користувач зможе обговорити тему з AI, побачити кнопки для глибшого пошуку, пропозиції пояснення будь-якого запиту тощо.  За кожен запит автоматично стягуватиметься 1 токен, це можна відфільтрувати або взагалі відключити у самому розширені (Copilote Console), натиснувши на розділ Search.  

Далі наведемо короткий опис кожної функції розширення.

YouTube Vision: дозволяє отримувати підсумки та ключові ідеї з будь-якого відео на YouTube завдяки функції Summariser. Також можна шукати в межах відео потрібні фрази чи слова за допомогою функції Find-in-Video. Кожен запит коштує 12 токенів.

Personal Tutor: дозволяє спілкуватися з інтелектуальним асистентом на базі моделі GPT-3.5 або GPT-4, залежно від підписки. Також можна використовувати функцію Web Explainer для отримування пояснення чи доповнень онлайн-контенту через кнопку. А функція Chat History&Compose допоможе генерувати текст для електронних листів або творчих проєктів. Наразі ці опції недоступні українською, проте нею можна поспілкуватися в чаті з GPT-3.5 / GPT-4.

Enhanced Search: дозволяє отримувати інтелектуальні відповіді, нові ідеї та доповнену інформацію на запити завдяки AI-Driven Insights. Після завершення вебсерфінгу можна перейти до спілкування безпосередньо зі штучним інтелектом. Наразі немає відповідей та доповнень українською мовою, однак штучний інтелект розуміє та оброблює українські запити.


Читайте також:

Поділитися новиною: