Пенсія за довіреністю: інструкція отримання
Пенсію замість пенсіонера може отримувати інша особа. Для цього отримувач виплат має оформити довіреність.
Пенсію замість пенсіонера може отримувати інша особа. Для цього отримувач виплат має оформити довіреність і в деяких випадках це можна зробити безкоштовно в органах місцевого самоврядування.
Довіреність – це письмовий дозвіл, що надає право одній особі діяти від імені іншої. Згідно зі статтею 245 Цивільного Кодексу, документ має бути в письмовому вигляді. Пенсіонер сам вибирає людину для отримання виплати замість нього. Однак ця особа має бути повнолітньою та повністю дієздатною.
Вартість оформлення документа в нотаріуса становить від 300 до 500 гривень. Безкоштовно оформити довіреність на пенсію можна у голови сільради або житлово-комунального господарства (ЖКГ). Для військовослужбовців послуга безоплатна.
Як оформити пенсію за довіреністю
Для оформлення довіреності пенсіонер має заповнити та підписати документ і потім посвідчити його в нотаріуса. У разі відсутності нотаріуса в населеному пункті, засвідчити чинність документа може уповноважена особа місцевого самоврядування.
У довіреності на отримання пенсії зазначаються:
- відомості про довірителя та представника (ПІБ, адреса проживання);
- обсяг повноважень представника (чітко визначений перелік юридичних дій для довіреної особи від імені довірителя);
- строк дії довіреності;
- спосіб отримання пенсії;
- місце та дата складання;
- підпис.
Важливо: довіреність без зазначення дати її підписання та підписів вважається недійсною.
Пенсіонер може скасувати дію довіреності в будь-який час. Для цього варто звернутися до нотаріуса із заявою про скасування та повідомити про зміни установу, яка видавала пенсію.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Військовослужбовцям у разі перебування у санаторії, госпіталі, військово-лікувальному закладі посвідчувати документ може начальник закладу, його заступник або черговий лікар. Для членів родини військових — командир або начальник частини, установи, з’єднань або інших закладів.
Для людини у місці позбавлення волі довіреність оформлює начальник місця позбавлення волі.
Процес отримання пенсії за довіреністю
У разі отримання пенсії на пошту документ не потрібно відносити до Пенсійного фонду (ПФУ). Довірена особа має показувати його під час отримання пенсії у вказаному відділенні пошти або в будь-якому відділенні банку. У разі надходження наступної виплати на пошту довіреність залишається у відділенні, таким чином зберігати її у себе не потрібно.
Після отримування пенсії за довіреністю протягом 12 місяців, її варто продовжити на наступний рік. Для цього одержувач має особисто звернутися із заявою до найближчого управління Пенсійного фонду. ПФУ робить відповідну відмітку навпроти прізвища одержувача, у разі її відсутності пенсію за довіреністю не виплатять.
У разі отримання пенсії в банку довірена особа зобов’язана повідомити Пенсійний фонд про забирання виплати іншою особою після 12 місяців нарахування пенсії. Одержувач має особисто подати заяву до ПФУ про продовження виплати за довіреністю. Заява приймається за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу й підтверджує вік, та довідки про місце реєстрації проживання. Якщо цієї вимоги не буде виконано, Пенсійний фонд перестане перераховувати пенсію через банк та здійснюватиме виплату через оператора поштового зв’язку за фактичним місцем проживання.
Детальніше про те, як отримувати пенсію в банку, а не на пошту читайте в матеріалі.
Читайте також:
Comments are closed.