Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків використовувати електронні підписи в діяльності та приймати рішення меншою кількістю голосів.

Йдеться про законопроєкт №7029 “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення управління багатоквартирними будинками”

Ухвалення законопроєкту дасть змогу прискорити процедуру скликання зборів співвласників багатоквартирних будинків. Нововведення передбачають зокрема:

  • запроваджується можливість використовувати електронні підписи (ЕП) під час голосування (зміни до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”),
  • створюється можливість брати участь у зборах “дистанційно” (зміни до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”),
  • зменшується більшість голосів, необхідних для прийняття рішень, до 50%+,
  • ОСББ звільняються від необхідності нотаріально посвідчувати підписи на документах для вчинення реєстраційних дій,
  • скасовується потреба при цьому змінювати чинні статути ОСББ.

Також за темою: