fbpx
КОШТ

Опубліковано рейтинг найнадійніших банків за версією НВ та Dragon Capital

П’єдестал цьогорічного рейтингу посіли установи з іноземним капіталом: Райффайзен банк, Сітібанк та ІНГ Банк. В п’ятірку увійшли також два державні банки: Укрексімбанк та Приват­Банк.

Рейтинг опубліковано у виданні НВ, який складено разом з інвестиційною компанією Dragon Capital (до слова, саме вона володіє НВ).

Як відзначають упорядники рейтингу, головним трендом банківської системи є зростання попиту на кредити — до фінустанов звертаються як місцеві компанії, так і споживачі. Роздрібне кредитування, за даними міжнародної рейтингової агенції Fitch, зростає на 25 %, а корпоративне — на 22 %. Це піднесло прибутковість українських банків на рекордний рівень – прибуток вітчизняних банків за дев’ять місяців 2021‑го зріс на 37 % і становить 51,4 млрд грн. Це рекорд для аналогічних періодів останніх 10 років. Та і в річному вимірі він був побитий лише одного разу — в 2019‑му.

Водночас, зростає попит на нові мобільні банки. Власні мобільні додатки запустили практично всі великі банки, що працюють у роздрібному сегменті. Також збільшується кількість фінустанов, котрі за своєю природою, власне, і є такими додатками.

Українці шукають у Google послуги необанків приблизно 550 тис. разів на місяць. Ще на початку 2019‑го цих запитів було близько 300 тис. Найбільше споживачі цікавляться послугами Monobank , а далі за популярністю розташувалися todobank, Sportbank та izibank. В той же час, найперспективнішим конкурентом Monobank виглядає мобільний банк “Власний рахунок”, за яким стоять повноцінний банк Восток та ритейлер Fozzy Group (мережі Сільпо та Фоззі).

рейтинг найнадійніших банків восени 2021 року

Поділитися новиною: