П’єдестал цьогорічного рейтингу посіли установи з іноземним капіталом: Райффайзен банк, Сітібанк та ІНГ Банк. В п’ятірку увійшли також два державні банки: Укрексімбанк та ПриватБанк.
Рейтинг опубліковано у виданні НВ, який складено разом з інвестиційною компанією Dragon Capital (до слова, саме вона володіє НВ).
Як відзначають упорядники рейтингу, головним трендом банківської системи є зростання попиту на кредити — до фінустанов звертаються як місцеві компанії, так і споживачі. Роздрібне кредитування, за даними міжнародної рейтингової агенції Fitch, зростає на 25 %, а корпоративне — на 22 %. Це піднесло прибутковість українських банків на рекордний рівень – прибуток вітчизняних банків за дев’ять місяців 2021‑го зріс на 37 % і становить 51,4 млрд грн. Це рекорд для аналогічних періодів останніх 10 років. Та і в річному вимірі він був побитий лише одного разу — в 2019‑му.
Водночас, зростає попит на нові мобільні банки. Власні мобільні додатки запустили практично всі великі банки, що працюють у роздрібному сегменті. Також збільшується кількість фінустанов, котрі за своєю природою, власне, і є такими додатками.
Українці шукають у Google послуги необанків приблизно 550 тис. разів на місяць. Ще на початку 2019‑го цих запитів було близько 300 тис. Найбільше споживачі цікавляться послугами Monobank , а далі за популярністю розташувалися todobank, Sportbank та izibank. В той же час, найперспективнішим конкурентом Monobank виглядає мобільний банк “Власний рахунок”, за яким стоять повноцінний банк Восток та ритейлер Fozzy Group (мережі Сільпо та Фоззі).