Якщо працівники можуть виконувати робочі завдання в укритті, роботодавцю не потрібно впроваджувати простій. У такому разі оплата праці здійснюється на загальних підставах.
Однак, якщо працівник не може виконувати роботу під час повітряної тривоги, то для нього потрібно оформити простій.
Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних чи технічних умов для виконання роботи. Цей час працівникам також оплачується.
Роботодавці до припинення дії чи скасування воєнного стану самостійно визначають розмір оплати часу простою. Однак оплата повинна бути у розмірі не менше двох третин заробітної плати.
Для оформлення простою роботодавцям необхідно здійснити наступні дії:
1) видати наказ про оголошення простою (у ньому варто вказати період запровадження або обставину, з якою пов’язуватиметься припинення простою; перелічити працівників, на яких він поширюється; визначити розмір заробітної плати, яка виплачуватиметься працівникам, а також відповідальну особу за доведення до відома цього наказу іншим працівникам);
2) оформити акт простою (зафіксувати причини зупинення роботи підприємства).
Нагадаємо, згідно із Законом “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, деякі категорії працівників не можуть бути звільнені без їхньої згоди. Це означає, що роботодавець не має права розірвати трудовий договір із ними без поважних підстав.
Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Читайте також: