fbpx
КОШТ

Оновлення військово-облікових даних: покрокова інструкція за новим законом

Згідно з новим законом про мобілізацію, який вже набув чинності,  усі чоловіки від 18 до 60 років та військовозобов’язані жінки повинні оновити свої військово-облікові дані. 

Зверніть увагу, що уряд збільшив розмір штрафів за непоновлення даних чи неявку до ТЦК за повісткою. На час воєнного стану вони становитимуть від 17000 до 25500 грн для громадян та від 34000 до 51000 грн – для посадових і юридичних осіб.

Які дані оновлювати військовозобов’язаним

З 18 травня впродовж 60 днів (тобто до 16 липня) всі військовозобов’язані громадяни, включно із заброньованими особами, тими, хто має відстрочку, та жінками-військовозобов’язаними, повинні актуалізувати такі персональні дані в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП):

  • адресу фактичного місця проживання;
  • контактні номери телефонів;
  • адреси електронної пошти (за наявності);
  • інші особисті відомості.

Громадяни, які вже оновили дані в ТЦК, можуть не з’являтися після 18 травня повторно. Особи з попереднім статусом обмежено придатних мають пройти нове війсково-лікарське комісування (ВЛК), оскільки такий статус скасовано.

Під час оновлення військово-облікові дані повістка на ВЛК видаватися не буде. Її можуть виписати у разі потреби згодом (детальніше про це читайте наприкінці матеріалу).

Як та коли оновлювати військово-облікові дані 

Оновити дані військовозобов’язаного можна будь-яким із наступних зручних способів:

  1. Онлайн через мобільний застосунок “Резерв+”, який доступний для завантаження на смартфони через App Store та Google Play Market

Застосунок надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації в реєстрі “Оберіг”. Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури актуалізації персональних відомостей. Після оновлення даних через застосунок можна буде переглянути інформацію про себе з реєстру “Оберіг”.

  1. Офлайн у Територіальних центрах комплектування (ТЦК) або Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах), які діють по всій країні.

У разі оновлення даних через ТЦК, окрім витягу з реєстру, військовозобов’язаний також отримає відповідну відмітку у військовому квитку.

Нові повноваження працівників ТЦК та поліціянтів

З 18 травня поліція отримує право перевіряти в громадян військово-облікові документи (приписне свідоцтво, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного). Аналогічні повноваження матимуть прикордонники у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та пунктах пропуску.

Відтак повнолітні чоловіки мають пересуватися з військово-обліковим документом та пред’являти його на вимогу представників ТЦК або поліції.

Проте вже з 18 червня паперові документи носити із собою не буде обов’язковим. У мобільному застосунку “Резерв+” з’явиться QR-код, відсканувавши який уповноважені особи зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобов’язаного, призовника чи резервіста.

Військово-облікові дані

Як ТЦК можуть вручити повістку 

Першу повістку уповноважені особи можуть вручити особисто будь-якому чоловіку віком від 18 до 60 років. Однак військовозобов’язаний не несе відповідальності за неотримання повістки, якщо її вручили не йому особисто, а третім особам, зокрема й членам сім’ї. У такому разі повістка вважається недійсною та не має законної сили.

Загалом під час воєнного стану існує три види повісток:

  1. Повістка для уточнення військово-облікових даних – це найперша повістка. Її вручають для уточнення та оновлення інформації про військовозобов’язаного, зокрема про склад сім’ї, стан здоров’я, місце роботи тощо. 
  2. Повістка для проходження ВЛК – за необхідності військовозобов’язаний отримує наступну повістку, яка зобов’язує його пройти медичне обстеження. До неї додається картка дослідження та медичного огляду. Після проходження ВЛК у цій картці буде вказаний висновок про придатність чи непридатність до військової служби.
  3. Мобілізаційне розпорядження – це остання повістка, яку вручають військовозобов’язаному, що пройшов ВЛК і був визнаний придатним до військової служби. Така повістка зобов’язує з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Детальний перелік хвороб, за яких будуть мобілізовувати, читайте у матеріалі за лінком.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: