“Нафтогаз” буде постачальником “останньої надії” до кінця воєнного стану
"Нафтогаз України" виступатиме постачальником до кінця воєнного стану та пів року після
Кабінет міністрів зобов’язав компанію “Нафтогаз України” виконувати функції “постачальника останньої надії” до завершення воєнного стану та пів року після його скасування.
Постачальник останньої надії це компанія, яка зобов’язана протягом 60 днів надавати послуги споживачу, якщо він залишиться без постачальника (через заборгованість або через технічні проблеми постачальника).
У разі виникнення такої ситуації оператор газорозподільчих мереж (ГРМ, оператор, який забезпечує доставку газу споживачу) переведе користувача до постачальника “останньої надії” автоматично.
Після закінчення терміну постачання природного газу постачальником “останньої надії” (60 днів), постачальник “останньої надії” припинить постачання природного газу. Постачальник повинен проінформувати споживача про закінчення дії укладеного договору та необхідність знайти іншого постачальника природного газу.
Алгоритм укладання угоди з постачальником газу
Постачальником газу населенню може виступати низка компаній, в тому числі “Нафтогаз”. Для кожної компанії діє власна процедура укладання угоди. Водночас з деякими можна укласти угоду онлайн через “Приватбанку”.
Зауважимо, окрім загальних даних необхідно знайти EIC-код, який є індивідуальним газовим кодом помешкання і вказується у квитанції за розподіл газу.
Як обрати постачальника газу в Приват24:
- увійти в застосунок Приват24 (Android | iOS);
- в розділі “Сервіси” обрати “Послуги” і далі “Мої постачальники”;
- обрати постачальника і заповнити заявку на приєднання, в тому числі ЕІС-код
- заявку потрібно підписати її електронним цифровим підписом.
З компанію Нафтогаз можна укласти угоду на постійне постачання на офіційному сайті:
- перейти в розділ “Стати нашим клієнтом“;
- натиснути на кнопку Подати заявку;
- авторизуватися за допомогою сервісу ДІЯ і потім заповнити заявку, або ж заповнити заявку і опісля підписати її електронним підписом
- в заявці потрібно вказати особисті дані – ПІП, об’єкт газопостачання (приватний будинок чи квартира), ЕІС-код та натиснути “Сформувати файл”.
- підписати заяву – за допомогою кваліфікованого електронного ключа (КЕП) або від руки. після оформлення заяви необхідно завантажити документи (ІПН, право власності, згода співвласників);
- після заповнення форми надійде лист з номером заявки – з його допомогою можна контролювати статус обробки у розділі Перевірити статус заявки.
Перехід до нового постачальника відбувається автоматично. Повідомляти попередню газову компанію про зміну постачальника не потрібно. Щойно перехід буде завершено, клієнт отримуватиме платіжки за спожитий газ уже від нового газового постачальника. Замінювати труби у разі зміни постачальника не потрібно: газ доставлятиметься тією ж трубою та з використанням того самого обладнання. Газопостачання під час чи після зміни компанії у клієнта не припиняється.
Читайте також:
Comments are closed.