fbpx
КОШТ

На які категорії ділитимуть придатних до служби

У зв’язку зі скасуванням статусу “обмежено придатний” є лише два стани – “придатний” і “непридатний” до військової служби. Новий закон про мобілізацію остаточно закріпив це раніше унормоване положення.

Придатні до військової служби будуть розділені на наступні категорії залежно від ступеня функціональності:

  • придатні (повністю);
  • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), в ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
  • придатні для виконання специфічних завдань.

Також зараз доопрацьовуються зміни до “Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України”, а саме захворювання і критерії, за якими людина є непридатною або придатною. 

У кожній групі захворювань, залежно від ступеня порушення функцій, військовозобов’язаний може бути повністю придатний або непридатний. Наприклад, у разі виразки без оперативного втручання людина буде придатною. Якщо було оперативне втручання – непридатною. Детальний перелік хвороб, з якими військовозобов’язаних не візьмуть на службу читайте зі лінком.

Нагадаємо, що у громадян можуть вилучати автомобілі на потреби Збройних Сил України. Ця норма торкнеться лише власників двох і більше транспортних засобів. Також вилучатимуть той транспорт, який більше підходить під потреби оборони.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: