Важливо формувати курсові та інфляційні очікування як у бізнесу, так і населення. Це дозволить бізнесу і населенню планувати власні дії з огляду на розуміння картинки майбутнього. Позицію стосовно нинішнього курсу гривні до долара пояснив Голова Нацбанку Андрій Пишний в ефірі радіо “NV”.
За його словами, нині важливо відновити функціональність валютного ринку, аби гривня рухалась в обидва боки під впливом ринкових факторів. Цей процес проходить під контролем Нацбанку, який згладжує небезпечні для курсової стійкості коливання. І політика керованої гнучкості обмінного курсу – це перший крок до подальшої валютної лібералізації. Основний позитивний наслідок такого підходу – це дозволило позбутися основного ризику, який полягав в множинності курсів.
“І наразі ми бачимо, що це працює. Операції на валютному ринку без участі НБУ зросли в чотири рази. Експортери сприймають цю позицію і почали повертати валюту в Україну”, – пояснив Пишний.
Пишний конкретизував, що біг Нацбанку спочатку в один бік, потім в другий бік, а потім одночасно в різні боки, заважає чіткому плануванню і для людей відсутня платформа побудови картинки майбутнього.
Пишний також відповів на питання, чи зараз Нацбанк не занадто сильно тримає курс гривні, оскільки МВФ бачить трохи слабшу гривню? За словами керівника НБУ, нинішня стратегія є частиною взаємодії з МВФ і Нацбанк чітко рухається згідно неї.
“Через це казати що курс якийсь не такий – курс саме такий, який на сьогоднішній день визначає попит і пропозиція. У нього з’явилась сезонність, у нього з’явився вплив зовнішніх факторів…” – підсумував голова НБУ.
Нагадаємо, МВФ прогнозує курс гривні до долара на кінець року в 41 грн/$.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: