fbpx
КОШТ

Курс долара до кінця року навряд чи зміниться – прогноз Dragon Capital

Інвестиційна компанія Dragon Capital очікує офіційний обмінний курс гривні на кінець 2023 року на рівні 36,6-37,5 грн/$ та помірне послаблення до 41 грн/$  до кінця 2024 року. 

Цифри вказані в оновленому макроекономічному прогнозі компанії.

На початку 2023 року Dragon Capital прогнозувала курс на кінець року в 43 грн/$, влітку покращила проноз до 39 грн/$.

Водночас в Dragon Capital зазначають про наявність передумов для подальшого пом’якшення валютних обмежень та повернення до помірної гнучкості курсу гривні до долара США вже у цьому році. Причиною цього є високий рівень міжнародних резервів, підтримка міжнародних партнерів, відмова від фінансування дефіциту бюджету Нацбанком та стабілізація курсових очікувань.

Нацбанк також залишається налаштованим на зміну валютно-курсової політики, проте рухається у цьому напрямку обережніше і повільніше від очікувань Dragon Capital, зважаючи на високі ризики. Однак в Dragon Capital очікують зміни валютно-курсової політики у четвертому кварталі 2023 року, але не виключають затримки до початку 2024 року.

При цьому, в інвестиційній компанії впевнені, що на початкових етапах переходу до плаваючого курсу Нацбанк буде тримати курс під пильним контролем. Тим самим Нацбанк дозволятиме незначні короткострокові коливання в обидва боки, але буде слідкувати, щоб загальна динаміка курсу відповідала фундаментальному стану платіжного балансу.

Раніше опублікувала оновлений макропрогноз ICU – інша інвестиційна компанія з України. Згідно їх оцінок, Національний банк навряд чи змінить офіційний курс гривні до долара цього року, однак у 2024 році перехід до гнучкого курсоутворення практично гарантований.

Водночас раніше ICU прогнозувала курс станом на кінець 2023 року на рівні 40.2 грн/$.


Також за темою:

Поділитися новиною: