fbpx
КОШТ

Хто потребує стороннього догляду через інвалідність: пояснення

Сторонній догляд в обов’язковому порядку медико-соціальні експертні комісії призначають особам з інвалідністю І групи. Причиною є високий ступінь втрати здоров’я.

Норма стосується людей І групи інвалідності категорії А (які не здатні до самообслуговування) і людей І групи інвалідності категорії В (які здатні частково себе обслуговувати).

У всіх інших випадках потребу в постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії. Їхні рішення мають бути підтверджені відповідними висновками.

Сторонній догляд призначають у наступних випадках:

  • людям з порушенням функцій організму внаслідок невиліковної хвороби, через які вона не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися (форма 080-4/о);
  • громадянам похилого віку з когнітивними порушеннями, внаслідок яких вони потребують постійного догляду (форма 080-2/о);
  • людям з інвалідністю I чи II групи, що виникла внаслідок психічного розладу.

Нагадаємо, що особи з інвалідністю мають право на отримання грошової виплати. У разі недієздатності людини допомогу для неї може оформити опікун, усиновлювач, батько або мати, один з батьків-вихователів чи законний представник. Детальніше про те, як людям з інвалідністю отримати виплати.


Читайте також:

Поділитися новиною: