fbpx
КОШТ

Допомога людям з інвалідністю: як податись онлайн

Грошова допомога людям з інвалідністю призначається на весь час інвалідності. Її можуть отримати всі особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю віком до 18 років. 

Якщо людина недієздатна, то допомогу для неї може оформити опікун, усиновлювач, батько або мати, один з батьків-вихователів чи законний представник.

Яка виплачуватиметься допомога людям з інвалідністю залежить від групи інвалідності. Зокрема:

  • особам з інвалідністю з дитинства I групи – 100% прожиткового мінімуму;
  • особам з інвалідністю з дитинства II групи – 80% прожиткового мінімуму;
  • особам з інвалідністю з дитинства III групи – 60%  прожиткового мінімуму;
  • дітям з інвалідністю віком до 18 років – 70% прожиткового мінімуму.

Якщо людина з інвалідністю з дитинства живе у спеціальному закладі, то вона отримує 25% допомоги, а заклад – 75%. Людина або її представник має письмово погодитися на це. Це стосується тих, хто живе у будинках-інтернатах, пансіонатах, стаціонарах тощо.

Діти з інвалідністю, які також проживають у спеціальних закладах, отримують половину допомоги на свій рахунок, а заклад – іншу половину. 

Якщо ж дитина з інвалідністю є сиротою і не проживає в спеціальному закладі, то вона отримує всю допомогу на свій рахунок у банку.

Щоб подати заяву на отримання допомоги, потрібно: 

  1. Авторизуватись на веб-порталі Дія за допомогою Дія.Підпис чи BankID;
  2. Обрати розділ “Соціальний захист” та послугу “Допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”. Після натиснути “Подати заяву”;
  3. Заповнити форму заяви, вказавши свої особисті дані та дані людини з інвалідністю, реквізити банківського рахунку, дані про членів сім’ї та іншу необхідну інформацію.
  4. Після додати скан копії або фотографії документів. Зображення має бути чітким, щоб бачити текст та печатки.
  5. Вже сформовану заяву та декларацію, потрібно підписати електронним підписом або Дія.Підпис. Після чого надіслати її на розгляд.

Розгляд заяви займає до 10 робочих днів, після чого на пошту або контактний номер телефону надійде рішення про допомогу.


Читайте також:

Поділитися новиною: