fbpx
КОШТ

Як змінити прізвище після розлучення: інструкції

Де та як змінити прізвище після розлучення залежить від способу розірвання шлюбу – через РАГС та через суд. Тож у цьому матеріалі ми детально розповімо як змінити прізвище після розлучення в обох випадках та скільки за це доведеться заплатити.

Як змінити прізвище після розлучення через РАГС

Для зміни прізвища після розлучення необхідно звернутись до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. З таким пакетом документів:

  • письмова заява про повернення дошлюбного прізвища після розлучення. Зразок можна отримати безпосередньо в РАГС. 
  • документи, що підтверджують намір змінити прізвище після розірвання шлюбу: рішення суду, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу;
  • фотокартка (за стандартними вимогами фото для документів – 3 х 5 см та кольорова); 
  • квитанція про сплату державного мита у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (5 грн. 10 копійок) та 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян − при повторній зміні прізвища (51 грн.). Оплачуэться в РАГС.
  • паспорт громадянина України;

Термін розгляду заяви до 3-х місяців, після чого відділ державної реєстрації актів цивільного стану видасть свідоцтво про зміну прізвища. Після отримання свідоцтва громадянину надається один місяць для заміни паспорта. 

Отримати паспорт після зміни прізвища через РАГС

Для обміну паспорта в найближчий відділ міграційної служби МВС необхідно подати наступні документи: 

  1. заява-анкета (заповнюється на місці); 
  2. паспорт, який підлягає обміну; 
  3. свідоцтво про зміну прізвища у зв’язку з розлученням;
  4. оригінал та копію податкового номера платника податків (ІПН);
  5. квитанція про сплату адміністративного збору.

Новий паспорт видається протягом 20 робочих днів (або 7 робочих днів за терміновим оформленням). Вартість заміни 372 грн для стандартного оформлення та 498 грн для термінового. Після отримання паспорта необхідно замінити всі інші документи в яких вказане старе прізвище. Це може бути закордонний паспорт, посвідчення водія, облікова картка платника податків, тощо. Крім документів про освіту та документів про право власності на майно.

Як змінити прізвище після розлучення через суд

Якщо розірвання шлюбу відбувається через суд, тоді треба обов’язково вказати про своє бажання відновити дошлюбне прізвище у позовній заяві (якщо подає жінка) або окремій заяві до суду (якщо позов подав чоловік). Тоді суд у рішенні вкаже про повернення дошлюбного прізвища. З цим рішенням необхідно буде звернутись до найближчого відділу міграційної служби МВС та подати наступні документи для заміни паспорта: 

  1. заява-анкета (заповнюється на місці); 
  2. паспорт, який підлягає обміну; 
  1. рішення суду про зміну прізвища у зв’язку з розлученням;
  2. оригінал та копію податкового номера платника податків (ІПН);
  3. квитанція про сплату адміністративного збору.

У громадян так само як у випадку з заміною прізвища через РАГС є місяць на заміну паспорта. Терміни та вартість не відрізняються. Після отримання нового паспорту обов’язково потрібно замінити всі документи в яких вказане старе прізвище. Крім документів про освіту та документів про право власності на майно.

Чи обов’язково міняти прізвище після розлучення?

Змінювати прізвище при розлученні, як і змінювати прізвище при одруженні – необов’язково. Згідно з Статтею 113 Сімейного кодексу України кожен з подружжя має право сам вирішувати, яке прізвище залишити після розлучення. Ніхто (ні колишній чоловік, ні суд або інший державний орган) не має права вимагати змінити або зберегти прізвище, ніякі обставини не можуть стати для цього причиною.


Читайте також:

Поділитися новиною: