fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Мадрида: де шукати розклад та як придбати квитки

До громадського транспорту Мадрида входять потяги метро, автобуси, трамваї, приміські потяги. Більшою частиною транспору керує компанія Consorcio Regional de Transportes de Madrid. Які типи квитків та проїзних діють у Мадриді, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Метро – найшвидший спосіб пересування містом. Мадрид має 12 ліній метро. Переважна більшість з них перетинають центр міста. Метро Мадрида поділено на зони A, B1, B2 та B3. Зона А охоплює всі центральні райони та основні визначні пам’ятки. Потяги метро курсують з 6:00 до 1:30 з інтервалом 5-15 хвилин. 

Карта метро Мадрида
Карта метро Мадрида

Більшістю міських автобусів Мадрида керує перевізник Empresa Municipal de Transportes (EMT). Всього у місті 200 ліній. Денні автобуси курсують з 6:00 до 23:00. Окрім того, Мадрид має 28 нічних автобусних ліній, які працюють щовечора з 23:55 до 5:50 ранку. Вони називаються “Buhos” та курсують за основними маршрутами.  

Швидкісні трамваї є частиною мережі метро та називаються «легким метро» (Metro Ligero). У місті діють 4 трамвайні лінії. Однак, трамваї курсують віддалено від центральної частини  – на околицях та у передмісті Мадрида.

Приміські поїзди обслуговує компанія Renfe. Вони курсують з 5 ранку до півночі. Мережа поїздів Cercanias Renfe забезпечує сполучення центру з передмістям Мадрида. 

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Види та ціни квитків у громадському транспорті Мадрида

Потяги метро, автобуси та трамваї Мадрида об’єднані в одну систему. Вартість проїзду залежить від зон – A, B1, B2, B3, C1, C2, E1 та E2. Центр та більша частина Мадрида знаходяться в зоні А.  

Зверніть увагу: для купівлі квитків потрібно придбати транспортну картку. Це можна зробити у будь-якому квитковому автоматі або у тютюнових кіосках. Вартість картки – 2,50 євро. Картку може використовувати одночасно будь-яка кількість людей.

Картку можна поповнити на одну, або одразу на 10 поїздок. Поповнити картку можна так само через квиткові автомати, які є на кожній станції метро. 

Під час купівлі квитка на 1 поїздку потрібно вказувати кінцеву станцію подорожі. Ціна разового квитка залежатиме від кількості проїханих станцій метро чи зупинок автобуса. Якщо проїхати менше ніж 5 станцій квиток коштуватиме 1,5 євро. 

За кожну додаткову станцію вартість квитка збільшуватиметься на 0,10 євро.

За 10 і більше проїханих станцій ціна квитка складе 2 євро.

Водночас квиток на 10 поїздок має фіксовану ціну – 12,2 євро та дозволяє подорожувати без обмежень до будь-якої станції. 

Для зони А також доступний абонемент на 30 днів. Протягом цього часу власник абонемента може здійснити будь-яку кількість поїздок у метро, автобусах та трамваях. Його вартість – 54,6 євро.  

Окрім того, можна придбати спеціальну туристичну транспортну картку, що доступна протягом 1, 2, 3, 4, 5 або 7 днів після її підтвердження. Протягом обраного часу картка дає право на необмежену кількість поїздок у метро, автобусах та трамваях. Туристичну картку можна придбати на станціях метро та в торгових точках аеропорту Мадрида.

Вартість туристичної транспортної картки:

  • на 1 день – 8,4 євро
  • на 2 дні – 14,2 євро
  • на 3 дні – 18,4 євро
  • на 4 дні – 22,6 євро
  • на 5 днів – 26,8 євро
  • на 7 днів – 35,4 євро

У приміських потягах Renfe діє інший тариф. Квитки доступні в касах або автоматах на станціях, а також на офіційному сайті перевізника. 

Вартість проїзду залежить від кількості зон. Наприклад, поїздка в межах 1-2 зон коштуватиме близько 1,70 євро, 3 зон – 1,85 євро, 4 зон – 2,60 євро і т.д. 

Потяги Renfe: карта рух у Мадриді
Карта приміських потягів Мадрида

Громадський транспорт Мадрида: як шукати розклад

Актуальний та детальний розклад всього транспорту Мадрида можна переглянути у застосунку Madrid Transport – EMT (Android, iOS).

Планування маршруту з урахуванням актуальних затримок транспорту доступно у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку відображається детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Застосунок Google Maps пропонує відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок, а також показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки. 

Транспорт Мадрида: розклад
Пошук маршрутів у застосунку Google Maps

Як дістатися до аеропорту та вокзалів Мадрида?

Міжнародний аеропорт Мадрид-Барахас знаходиться за 14 кілометрів від центру міста. До аеропорту можна доїхати на метро, потягом, автобусом чи на таксі. Найдешевший та найшвидший спосіб дістатися до аеропорту з центру Мадрида – приміськими потягами Cercanias за 2,6 євро та 40 хвилин у дорозі.

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Мадрида.

Мадрид має два головні залізничні вокзали – Chamartin на півночі Мадрида та Atocha на півдні міста. 

До вокзалу Chamartin курсують потяги метро лінії 1; приміські потяги Cercanias C-1, C-2, C-4, C-7, С-8, С-10

До вокзалу Atocha курсують потяги метро лінії 1; автобуси № 9, 14, N17; приміські потяги Cercanias C-1, C-2, C-4, C-7, С-8, С-10

Estacion Sur (також відома як Mendez Alvaro) – головна автостанція Мадрида. До автовокзалу курсують потяги метро лінії 6,  міські автобуси № 8, 102, 113, 148, 152, 156, N11, приміські потяги Cercanias C-1, C-5, C-7 і C-10.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: