fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Флоренції: де шукати розклад та як придбати квитки

Громадський транспорт Флоренції обслуговують міські автобуси та трамваї. Міським транспортом займається компанія Autolinee Toscane. Які типи квитків та проїзних діють у Флоренції, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Міські автобуси – основний вид транспорту Флоренції. Маршрути автобусів з’єднують центр міста, житлові райони та головний залізничний вокзал міста (Stazione SMN). 

Автобуси №12 і 13 курсують до головних пам’яток – площі Мікеланджело та церкви Сан-Мініато-аль-Монте. Автобуси курсують приблизно з 5 ранку і до 22 години. 

У Флоренції немає повноцінних нічних автобусів. Одна, деякі автобуси курсують з 22 до 2 години за основними маршрутами.

У Флоренції діє 2 трамвайні лінії. Лінія T1 “Леонардо” (синя лінія) курсує від зупинки Scandicci (передмістя Флоренції) до головного вокзалу (Stazione SMN). Лінія T2 “Веспуччі” (червона лінія) з’єднує головний вокзал з аеропортом Флоренція-Перетола. Трамваї курсують з 5 до 24 години у будні та в неділю. У п’ятницю та суботу вони курсують з 5 ранку до 2 ночі.

Флоренція: карта трамваїв.

Схема трамваїв Флоренції

Види квитків у громадському транспорті Флоренції

Найкраще купувати квитки у застосунку TABNET (Android, iOS). Також квитки доступні у квиткових автоматах, які знаходяться біля зупинок громадського транспорту. 

Квитки можна придбати і у газетних та тютюнових кіосках. Ціна онлайн-квитків, придбаних через автомат або у кіоску – однакова.

  • Разовий квиток – діє 90 хвилин в автобусах чи трамваях, пересадки у дорозі дозволені. Вартість разового квитка – 1,7 євро.
  • Буклет з 10 разових квитків – кожен квиток діє 90 хвилин з моменту активації. Вартість буклета – 15,5 євро (на 1,5 євро дешевше за 10 окремо придбаних разових квитків)
  • Разовий приміський квиток – квиток дійсний для поїздок з Флоренції у межах мережі компанії Autolinee Toscane. Наприклад, з Флоренції у Сієну, Ліворно чи Гросетто. Вартість квитка вираховується відповідно до відстані. Ціна вираховується автоматично у застосунку TABNET (Android, iOS) чи у квитковому автоматі. Вартість усіх приміських тарифів за посиланням.
  • Місячний квиток – діє з моменту активації і до останнього дня місяця. Дає право на необмежену кількість поїздок міськими автобусами. Ціна квитка – 38,7 євро.

Актуальні види та ціни квитків – за посиланням.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Громадський транспорт Флоренції: як шукати розклад

Актуальний розклад та час відправлення транспорту можна переглянути на сайті компанії Autolinee Toscane. На сайті доступна функція планування подорожі.

Планування маршруту з урахуванням актуальних затримок транспорту доступно у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку відображається детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Застосунок Google Maps пропонує відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок, а також показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Флоренція: розклад міського транспорту
Пошук маршрутів у застосунку Google Maps

Як дістатися до аеропорту та вокзалів Флоренції?

Міжнародний аеропорт Флоренція-Перетола імені Амеріго Веспуччі знаходиться за 4 кілометри від центру міста. До аеропорту можна доїхати міським трамваєм та на таксі.

Трамвай Т2 курсує між залізничним вокзалом та аеропортом кожні 10-15 хвилин.

Вартість квитка на трамвай – 1,7 євро.

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Флоренції.

Головний залізничний (Stazione SMN) та автовокзал (SITA Firenze) знаходяться поряд. Майже всі міські автобуси курсують через сюди. Це, наприклад, автобуси № С2, 14, 330. Також до головного вокзалу можна доїхати трамваями Т1 і Т2.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: