Українські культурні діячі та колективи можуть подати заявку на грантову програму Per Forma задля підтримки свого особистого проєкту або реалізації проєкту колективу.
Учасники отримають фінансування у розмірі від 1000 до 7000 євро, яке можна використати на організацію заходів, постановку нових творів, проведення досліджень, оренду приміщень, промоційну діяльність, придбання обладнання та програмного забезпечення, а також інші витрати, пов’язані з реалізацією проєкту.
Дедлайн реєстрації – 19 травня 2024 року.
Умови грантової програми
Програма Per Forma надає гранти на реалізацію проєктів та професійний розвиток діячів та колективів перформативних напрямків в Україні.
У межах проєкту можуть бути профінансовані такі види діяльності:
- Реалізація проєкту та супровідні витрати, а саме: організація виступу, концерту, мініфестивалю, вистави, перформансу, освітнього заходу тощо.
- Створення нового музичного, театрального, танцювального, перформативного твору, нових освітніх та кураторських програм, вистав, хореографічних постановок, проведення дослідження тощо.
- Професійні потреби, а саме: придбання матеріалів, технічного оснащення; оренда репетиційних приміщень, студій; оплата праці, до прикладу, для створення або актуалізації персонального сайту або сайту колективу, написання музики до події, роботи дизайнерів сцени або костюмів; закупівля реквізиту, необхідного для реалізації проєкту тощо.
Важливо: На програму можуть подаватися лише фізичні та юридичні особи, які мають статутні документи (ГО, ТОВ тощо). Юридично надання гранту вважатиметься благодійною допомогою, а це означає, що процедура не дозволяє робити виплати ФОПам, які є підприємцями.
Заявники можуть подати заявку на один із двох видів підтримки:
- Малі проєкти. Фіксована сума підтримки – 1000 євро у гривневому еквіваленті.
У “малих проєктах” підтримуються діячі, які мають тривалу практику (наприклад, багаторічне дослідження, створення масштабного музичного твору, написання п’єси тощо) або працюють над новими творами чи запускають нові проєкти. У формі заявки необхідно вказати, який саме етап проєкту фінансуватиметься грантовою програмою Per Forma. Малі проєкти можуть не мати швидких публічних результатів.
- Великі проєкти. Гнучка сума підтримки – від 1000 до 7000 євро у гривневому еквіваленті (точна сума визначається на підставі кошторису, поданого заявником):
У “великих проєктах” підтримуються нові проєкти, які обов’язково передбачають публічну презентацію (наприклад, концерт із замовленими творами, постановка театральної вистави тощо).
Одна особа або організація може подати лише одну заявку. Крім того, проєкти мають реалізовуватися в Україні.
Переможці програми зобов’язані реалізувати проєкти у період з липня до листопада 2024 року та прозвітувати про їхнє виконання. Наративні та фінансові звіти від грантоотримувачів мають бути подані не пізніше ніж через три тижні після завершення проєкту, проте всі звіти мають бути надані до 1 грудня 2024 року.
Кошти, отримані в межах гранту, необхідно використати винятково на заплановані у заявці активності. Заявники можуть додатково фінансувати свої проєкти з інших джерел та розширювати їх масштаби.
Як подати заявку на грант
Для участі у програмі необхідно заповнити заявку за лінком: Per Forma.
Заявку можна подати індивідуально для підтримки свого особистого проєкту або для реалізації проєкту колективу. Договори укладатимуться з фізичними особами, приватними, державними чи громадськими організаціями, залежно від потреб і можливостей заявників.
Ознайомитися з усіма деталями грантової програми можна за цим лінком.
Результати відбору буде оголошено впродовж липня 2024 року. Всіх заявників буде поінформовано про результати відбору електронним листом.
Інформаційна сесія «Per Forma: як подати грантову заявку» на Youtube.
Будь-які додаткові запитання можна поставити, написавши на електронну адресу організаторів – [email protected].
Організатор: Платформа Kyiv Contemporary Music Days (KCMD) за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Читайте також: