Територіальні громади поділені за рівнем ризику очного навчання для врахування рівня безпеки під час вибору формату навчання. Відповідний поділ затвердило Міністерство освіти і науки України.
Такий поділ допоможе вирішити, де потрібні укриття та як організувати навчання (очно чи онлайн). Відтак держава та наші партнери зможуть ефективніше допомагати школам.
Складаючи список громад за ризиками очного навчання, фахівці аналізували наступні дані:
- геолокацію закладів освіти в межах відповідних громад;
- кількість учнів та працівників цих закладів;
- форми навчання;
- геолокацію вибухів;
- розташування об’єктів інфраструктури;відстань від лінії фронту;
- статус кожної громади (окуповані, в зоні бойових дій – як активних, так і потенційно можливих);
- наближеність громад до державних кордонів України з країною-агресором, Молдовою в межах Придністровського регіону та Білорусі тощо.
За вказаними критеріями громади розділено за 5 рівнями безпеки:
- Непереборний – тимчасово окуповані території та громади, де тривають активні бойові дії;
- Дуже високий – можливість початку бойових дій. Тобто громади розташовані на відстані до 45 км від лінії активних бойових дій та/або на відстані до 45 км, 30 км або 15 км від кордонів з РФ, Білоруссю і Молдовою в межах Придністровського регіону відповідно;
- Високий – громади розташовані поза ризиком артилерійського ураження на відстані до 60 км від лінії активних бойових дій або територій, де зберігається ризик початку бойових дій. Додаткові критерії для цього рівня:
- високий ризик обстрілів іншими засобами ураження – наприклад, авіаудари;
- території поряд з інфраструктурними об’єктами;
- громади можуть розташуватись в межах 135 км, 60 км або 30 км від небезпечних ділянок кордону.
- Помірний рівень – громади розташовані в межах 90 км від активних або можливих бойових дій, а також на відстані до 270 км, 90 км і 45 км від небезпечних ділянок кордону;
- Задовільний – громади можуть побудувати відносно безпечний та повноцінний очний формат навчання.
Переглянути, до якого рівня безпеки належить громада можна за допомогою інтерактивної карти за посиланням. Зауважимо, що в межах однієї області може бути кілька рівнів небезпеки, навіть якщо вона віддалена від фронту. Наприклад, Волинська чи Хмельницька область.
Нагадаємо, українських школярів хочуть повернути до очного навчання з 1 вересня 2025 року. Причиною відмови від дистанційного навчання є відключення електроенергії та відсутність соціалізації. Також очне навчання має підвищити якість освіти.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: