У віддалених від фронту школах у різі відсутності повноцінних укриттів створять захищені простори. Відповідний експериментальний проєкт затвердив Кабмін.
Просторами будуть безпечні приміщення, облаштовані у підвалах, на цокольних чи перших поверхах. Там учні зможуть перечекати повітряну тривогу. Однак ці такі укриття можна створювати лише в зонах задовільного й помірного рівня ризику, тобто не поруч із лінією фронту.
Простори повинні забезпечувати комфортні умови з електрикою та освітленням, бути доступними для осіб з інвалідністю та забезпечувати дітям комфорт. Усі приміщення будуть побудовані згідно із вимогами МОН, ДСНС та МВС, зокрема наступних:
- розташування простору в основній будівлі закладу освіти або близько до неї (рекомендовано – до 100 м);
- приміщення перебуває в задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до протипожежних та санітарних правил);
- захисні простори не можна влаштовувати поряд із резервуарами з небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами. Також у приміщеннях не зберігаються легкозаймисті, хімічно-небезпечні речовини;
- через захисний простір не проходять водопровідні та каналізаційні магістралі, інші магістральні інженерні комунікації (за винятком внутрішньобудинкових інженерних мереж);
- простори не можуть зазнавати негативного впливу ґрунтових, поверхневих, технологічних або стічних вод;
- приміщення мають рівну підлогу, придатну для встановлення лав та інших місць для сидіння та лежання;
- забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним (у разі місткості менше ніж 50 осіб та відстані від найвіддаленішої точки приміщення до виходу не більше 25 м – допускається наявність одного евакуаційного виходу).
Нагадаємо, українських школярів хочуть повернути до очного навчання з 1 вересня 2025 року. Міністерство освіти і науки оприлюднило план “Школа офлайн”.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: