fbpx
КОШТ

Google змінює паролі на ключі: пояснення та що робити

Google впроваджує абсолютно іншу концепцію авторизації на сайтах, завдяки якій користувачам більше не потрібно створювати та запам’ятовувати звичні паролі. Далі розповідаємо детальніше про ключі доступу та як їх активувати.

Ключ доступу — це технологія для входу в обліковий запис за допомогою PIN-коду, Face ID, відбитку пальця або USB-ключу. Він складається з двох частин: одна залишається на сервері чи вебсайті, інша — на пристрої користувача. Тобто під час входу в обліковий запис потрібно ввести лише пін-код або авторизуватися за допомогою відбитку пальця чи ідентифікації обличчя. Відтак для злому шахраям необхідно мати доступ безпосередньо до смартфона своєї жертви навіть у разі злому сервера.

Ключ доступу можна використовувати для входу в облікові записи на будь-якому вебсайті або застосунку, який підтримує стандарт FIDO2 або WebAuthun. До сайтів із таким стандартом належать Instagram, Facebook, Twitter, Netflix, Spotify та інші. Дізнатися, чи підтримує сайт/застосунок стандарт FIDO2 можна на сторінці безпеки або у налаштуваннях застосунку. Крім цього, у налаштуваннях безпеки буде посилання “Вхід за допомогою ключів доступу”.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Ключі доступу можна створювати на таких пристроях:

  • ноутбук або комп’ютер від Windows 10, macOS 11;
  • мобільний пристрій від iOS 11 або Android 7;
  • браузери Chrome, Safari, Edge та Firefox.

Нині під час входу у свій обліковий запис Google користувачі можуть бачити підказки для створення та використання ключів доступу для спрощення входу.

Як самостійно активувати ключ доступу на смартфоні

Для самостійної активації ключа доступу необхідно:

  • Перейти у розділ “Безпека”;
  • Обрати “Ключі доступу”;
  • Натиснути “Використовувати ключі доступу” та обрати відбиток пальця, FaceID чи PIN-код. Якщо на смартфоні вже стоїть пін-код, він автоматично буде перенесений на Google-акаунт. Потрібно буде лише підтвердити його, ще разу ввівши у полі, що з’явиться.
Як створити ключ доступу на смартфоні
Як створити ключ доступу на смартфоні

Як самостійно активувати ключ доступу на ноутбуці

  1. Необхідно перейти у “Керування обліковим записом” та в розділ “Безпека”.
  2. Обрати “Додати ключі доступу” та натиснути “Використовувати ключі доступу”. Якщо на ноутбуці вже стоїть PIN-код, він автоматично буде перенесений на Google-акаунт. Потрібно буде лише підтвердити його, ще разу ввівши у полі, що з’явиться.
Як створити ключ доступу на ноутбуці
Як створити ключ доступу на ноутбуці

Читайте також:

Поділитися новиною: