Цьогоріч у НМТ обов’язковими будуть не три предмети, а чотири. Таке тестування необхідно складати всім, хто хоче подати документи на отримання вищої освіти в Україні. Які предмети потрібно складати та як проходитиме НМТ у 2024 році розповідаємо далі.
Національний мультипредметний тест (НМТ) – це форма проведення вступного екзамену на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні. НМТ було введено у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну для заміни ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання). На відміну від ЗНО, в якому кожен предмет потрібно складати окремо, НМТ дозволяє скласти відразу 3-4 предмети.
Тест можуть як цьогорічні одинадцятикласники, так і випускники попередніх років. Перескладати тести у випадку незадовільного результату можна лише через рік.
Сертифікат НМТ дійсний 4 роки, тобто склавши НМТ у 2024 році можна вступати до вишів у 2024-2027 роках.
Які предмети НМТ потрібно складати у 2024 році
Національний мультипредметний тест у 2024 році буде проведений з чотирьох предметів шкільного курсу. Три предмети є обов’язковими для всіх:
- українська мова;
- історія України;
- математика.
Ще один додатковий предмет учасник має обрати самостійно, залежно від спеціальності для вступу:
- українська література;
- біологія;
- хімія;
- фізика;
- географія;
- англійська;
- німецька;
- французька;
- іспанська мова.
Коли та як проходитиме тестування НМТ у 2024 році
НМТ у 2024 розпочнеться у травні, точні дати проведення повідомлять на початку весни. Загалом передбачено дві сесії складання тесту – основна й додаткова для тих, хто із поважних причин не зможе взяти участь в основній.
Для реєстрації на тестування знадобиться паспорт громадянина України, реєстраційний номер картки платника податків (ІПН), номери контактних телефонів (основний та додатковий) та адреса електронної пошти.
Подати заявку на участь у НМТ у 2024 році можна через персональний кабінет учасника за лінком. Відповідь про розгляд заявки, місце та час проведення тестування надійде в кабінет учасника та на електронну пошту.
НМТ пройде в онлайн-режимі у спеціально визначених тимчасових екзаменаційних центрах на території України та за кордоном. Учасники складатимуть усі чотири предмети в один день, на кожен предмет розраховано 60 хвилин, між двома блоками предметів будуть невеликі перерви.
Читайте також: