fbpx
КОШТ

Державна vs тимчасова реєстрація авто: у чому різниця

Надати право для користування автомобілем іншому водію можна лише у тому разі, якщо транспортний засіб має державну реєстрацію. 

Про цю та іншу відмінність державної та тимчасової реєстрації і як їх оформити пояснюємо далі.

Державна реєстрація

Державна реєстрація є обов’язковою для всіх транспортних засобів. Вона дає змогу виїжджати на ТЗ за кордон або дати в користування іншій людині.

Власник авто повинен зареєструвати або перереєструвати його протягом 10 днів після покупки чи митного оформлення. Водночас на час дії воєнного стану цей термін збільшено, і після скасування або припинення його дії зареєструвати транспорт необхідно протягом 90 днів.

Реєстрація нових або вживаних авто відбувається у сервісних центрах МВС. Реєстрація в обох випадках майже не відрізняється. Для реєстрації автомобіля необхідно:

  1. Скласти договір купівлі продажу авто в сервісному центрі МВС або надати вже складений в іншому місці договір. Також потрібно надати пакет всіх необхідних документів (перелік);
  2. Написати заяву на зняття авто з реєстраційного обліку (для вживаних) та сплатити комісії та всі необхідні платежі сервісу.  Для звичайного авто вартість реєстрації становить орієнтовно 862 грн, а для електрокару – 700 грн;
  3. Заповнити заяву про взяття на реєстраційний облік авто, яке вже буде значитись з новим власником;
  4. Обрати та сплатити номерні знаки.

Також для реєстрації автомобіля у сервісному центрі МВС потрібно сплатити податок до Пенсійного фонду. Під оподаткування підпадають автомобілі, які коштують понад 375 мінімальних зарплат. На 2024 рік мінімальна середня вартість такого автомобіля дорівнює 2 662 500 грн. Сама автівка має бути не старше 5 років, тобто на 2024 рік випущена після 2019 року включно. 

Після цього надається пластикове свідоцтво про реєстрацію, яке також доступне в електронному вигляді у Дії та в Кабінеті водія.

Тимчасова реєстрація

Тимчасова реєстрація використовується для транспортних засобів, які були примусово вилучені або які були придбані в Україні чи ввезенні з-за кордону у період воєнного стану.

Транспортні засоби, ввезені як гуманітарна допомога, можна поставити і на тимчасовий облік, і на державний. Військовослужбовці можуть зареєструвати такий автомобіль на своє імʼя та користуватися ним законно до завершення дії воєнного стану та 3 місяці після його скасування чи припинення.

На авто з тимчасовою реєстрацією не можна призначити належного користувача. Серед інших особливостей – відсутність потреби платити податок до Пенсійного фонду, проходити технічну експертизу та надавати сертифікат відповідності.

Послугу з тимчасової реєстрації транспортного засобу надають територіальні сервісні центри МВС. Потрібно надати пакет документів у паперовому вигляді:

  • паспорт громадянина України;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (за наявності);
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копію акта про примусове відчуження або вилучення майна, або копію документа, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу;
  • платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі;

Також необхідно сплатити вартість бланків. Після цього видається тимчасовий реєстраційний талон у паперовому вигляді.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: