Відновлено державні дотації для агробізнесу та фермерських господарств на утримання корів. Фермери, які мають від 3 до 100 корів, можуть отримати 7000 грн на кожну тварину (максимальна сума дотації – 700000 грн). Далі розповідаємо про механізм подання заявки.
Програма державних дотацій доступна лише для власників та орендарів земель сільськогосподарського призначення, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі та Державному реєстрі речових прав. Якщо ж власник/ця передав свою земельну ділянку в оренду або суборенду, право на отримання державної допомоги має лише орендар/суборендар.
Діє програма на всій території України, за винятком громад, які розташовані в зоні бойових дій, тимчасово окуповані або перебувають в оточенні (згідно з переліком Мінреінтеграції).
Як аграріям подати заявку на державну дотація
Заявки на бюджетну допомогу подаються в Державний аграрний реєстр (ДАР) після оприлюднення оголошення про початок прийому: з 1 травня 2024 року.
Для отримання бюджетної дотації спершу необхідно увійти або зареєструватися у Державному аграрному реєстрі. Покрокову інструкцію для реєстрації особистого кабінету наведено на зображенні нижче.
Зверніть увагу, що через BankID створити власний кабінет може лише фізособа. Для того, щоб взяти участь у програмі дотацій заявнику потрібно мати зареєстровану юридичну особу або ФОП та підтвердити це кваліфікованим електронним підписом (КЕП).
Після реєстрації потрібно зробити наступні кроки для подання заявки:
- Увійти в особистий кабінет ДАРу на www.dar.gov.ua.
- Перевірити відомості про власних тварин у розділі “Тварини”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії варто відфільтрувати список тварин за статтю “Корова”.
- Відкрити програму в розділі “Доступні програми” – “Подати заявку” навпроти назви програми.
- Розрахувати бажану суму дотації: помножити кількість власних корів з реєстру на 7000 грн. Отриманий добуток вказати у відповідному полі заявки.
- Відповісти на запитання в опитувальнику, надати згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності. Після цього натиснути “Подати заявку”.
- Далі система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Далі потрібно підписати заявку за допомогою КЕП.
- У разі схвалення заявки на державну дотація, у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.
- Невдовзі після підписання договору з боку заявника на рахунок, на вказаний у заявці рахунок, надійдуть кошти.
Зауважимо, що крім бюджетних дотацій аграрні підприємства можуть податися на державні грантові конкурси від “єРобота”. Зокрема, на грант для переробних підприємств, де підприємці мають змогу отримати до 8 млн грн, створивши не менше 25 робочих місць.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Читайте також: