fbpx
КОШТ

Чи потрібен немовлятам паспорт для виїзду за кордон

Для виїзду за кордон немовлятам необхідно мати закордонний паспорт. До 12 років для оформлення документа не обов’язкова присутність дитини, заяву на паспорт може подати один із батьків.

Оформити закордонний паспорт можна в одному з територіальних підрозділів Державної міграційної служби України (ДМСУ).

Записатися до ДМСУ можна через електронну чергу або в форматі живої черги. Із собою потрібно мати наступні документи:

За оформлення паспорта передбачений адміністративний збір в сумі 856 гривень (в термін 20 робочих днів) та 1496 гривень (в термін 7 робочих днів). Про вартість усіх послуг ДМСУ у 2024 році можна прочитати за лінком.

Дітей до 12 років можна не фотографувати під час подачі документів, достатньо принести кольорову фотокартку розміром 10×15 см та 3,5×4,5 см. Також з 12-річного віку вносять відцифровані відбитки пальців.

Цікаво, що в разі виїзду дитини за кордон з особою, яка не є одним із батьків, родичів (бабусею, дідусем, братом, сестрою) або мачухою чи вітчимом, потрібна нотаріальна згода від одного з батьків. Отримати таку згоду можна в органах опіки та піклування місцевого самоврядування.

У разі виникнення додаткових запитань щодо перетину кордону радимо звернутися до Державної прикордонної служби (пн-пт: 09:00-17:00 | пт: 09:00-16:00) за цими контактами: 

  • електронна пошта: [email protected] 
  • 15-98 (для дзвінків із мобільного) 
  • 0445276363 (для дзвінків із-за кордону).

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: