fbpx
КОШТ

Бізнесу дозволили імпорт різних послуг та оплату оренди за кордоном

Національний банк України своєю постановою дозволив імпорт широкого кола послуг. Відтак, скасовано привʼязку до Постанови КМУ № 153, що визначає виключний перелік послуг, оплата за імпорт яких є можливою.

Також полегшується оплата транскордонних лізингу й оренди. Юрособи та ФОП зможуть переказувати гроші за кордон для оплати за договорами лізингу чи оренди без обмеження за предметом чи датою договору.

Водночас, це найбільший пакет пом’якшення валютних обмежень для бізнесу з початку повномасштабної війни, оскільки включає погашення іноземних кредитів, виплату дивідендів чи інших опцій для міжнародних компаній.

“З огляду на сформованість необхідних передумов та ретельний аналіз Нацбанком кожного окремого заходу відповідні зміни не мають створити додаткових ризиків для макрофінансової стабільності та стійкості валютного ринку.

Вони вже враховані в оновленому макроекономічному прогнозі, який передбачає збереження міжнародних резервів цього й наступного року на рівні, близькому до поточного (43-44 млрд дол США). 

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: