fbpx
КОШТ

Більша зарплата та відкриття ФОП: нові правила для патронатних сімей

Патронатні вихователі та їхні помічники зможуть відкривати ФОПи та отримуватимуть вищу зарплату. Про це повідомили в Офісі омбудсмена.

Патронатною сім’єю називають тимчасову форму влаштування дитини до іншої сім’ї, в якій вона може перебувати не більше трьох місяців.

Відтепер дитина зможе залишатися у патронатній сім’ї понад 6 місяців у таких випадках:

  • суд розглядатиме справу про позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав (але не довше ніж на місяць після набрання рішення суду чинності);
  • її неможливо повернути до батьків або законних представників через перебування їх у зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

Зміни для патронатних вихователів

Патронатним вихователем є спеціально підготовлена особа, яка на договірних засадах з уповноваженим закладом забезпечує догляд та виховання тимчасово влаштованих до її сім’ї дітей, відповідаючи за їхнє життя і здоров’я.

Відтепер патронатні вихователі можуть працювати як фізичні особи або як ФОПи (для цього необхідні КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59).

З 1 липня вони отримуватимуть заробітну плату у розмірі трьох мінімальних заробітних плат на місяць, ФОПи – у розмірі 3,5 заробітних плат (якщо вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок). Тобто зарплата становитиме 24000 та 28000 грн відповідно.

Також запроваджується оплата на час очікування дитини – період між вибуттям однієї дитини та влаштуванням іншої оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати (8000 грн).

За 3 місяці догляду за дитиною нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використовувати після вибуття дітей або накопичувати. Якщо дитина перебуває під патронатом понад 3 місяці – за кожен наступний тиждень додається один оплачуваний день відпустки.

Окрім цього, до патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад.

Зміни для помічників патронатних вихователів

Зміни щодо помічників патронатних вихователів наступні:

  • ними можуть бути не тільки родичі, які мешкають разом із вихователем – Служба у справах дітей допомагатиме знайти помічника;
  • робота помічника оплачуватиметься у розмірі однієї мінімальної зарплати на місяць (8000 грн), якщо він є ФОПом. Помічник може бути ФОПом – потрібні такі ж КВЕДи, як і для вихователя. Однак заробітна плата в обох випадках буде однакова;
  • скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі та помічники – до одного місяця після отримання направлення.

Помічником патронатного вихователя традиційно виступає дорослий член його або її сім’ї, найчастіше чоловік чи дружина. Проте нині служба у справах дітей надає допомогу у пошуку помічника не лише з кола родичів, які проживають разом із вихователем, а й серед інших кандидатів для тих, хто вирішив стати патронатним вихователем.

Нагадаємо, Уряд пришвидшив процес усиновлення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відтепер сім’ї, які перебувають у процесі усиновлення дитини, матимуть можливість забрати дитину до себе до винесення судового рішення.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: