fbpx
КОШТ

Процедуру усиновлення офіційно спростили: що змінилося

Уряд пришвидшив процес усиновлення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Далі розповідаємо про зміни для усиновлення, опіки / піклуванні й тимчасового влаштування.

Зміни в усиновленні

Відтепер сім’ї, які перебувають у процесі усиновлення дитини, матимуть можливість забрати дитину до себе до винесення судового рішення. Це стане можливим за умови, якщо сім’я або один з усиновлювачів отримали позитивний висновок райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини. Звісно, додатково потрібно подати до суду заяву про усиновлення дитини.

Термін дії довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшено до 24 місяців (2 років). Раніше її термін становив 1 рік. Майбутні усиновлювачі, прийомні батьки та опікуни тепер отримуватимуть її вдвічі швидше — замість 10 робочих днів, процес триватиме лише 5 днів. Після завершення навчального курсу, установа, що його проводила, електронною поштою відправить сертифікат і одразу повідомить службу у справах дітей.

Служби у справах дітей отримають доступ до інформації про всіх дітей області, які потребують усиновлення, а не лише про дітей у межах свого міста/громади. Тобто служби у справах дітей на регіональному рівні бачитимуть інформацію про дітей на обліку в інших регіонах і на централізованому обліку. Всім потенційним кандидатам на усиновлення, які перебувають на обліку, надходитиме запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину, щойно дитина потраплятиме на облік.

Зміни в опіці / піклуванні

Військовослужбовцям, які бажають оформити опіку над дитиною, не потрібно одразу надавати висновок про стан здоров’я. Адже згідно з правилами, подавати такий висновок мають обидва з подружжя, а не тільки людина, яка бере дитину під опіку. Тож відтепер той, хто служить, зможе подати такий висновок протягом 15 календарних днів після повернення.

Також взяти дитину під опіку зможуть й хрещені батьки. Однак тепер з новою вимогою – людина має бути хрещеною мамою чи татом ДО моменту набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. 

Зміни в тимчасовому піклуванні

Родини (сім’ї родичів та знайомих, а також прийомні та дитячі будинки сімейного типу), які нададуть тимчасовий притулок дитині, будуть отримувати фінансову підтримку. Це стосується навіть тих випадків, коли дитина не має статусу сироти або не позбавлена батьківського піклування.

Нагадаємо, що сім’ї, які усиновили та виховують дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, або дитину, батьки якої дали згоду на її усиновлення можуть претендувати на державну виплату. Загальна сума допомоги становить 41280 грн, яка виплачується частинами протягом трьох років із моменту усиновлення дитини. Детальніше про умови виплати за усиновлену дитину та правила подання заявки, читайте за лінком.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: