Англійська мова офіційно отримала статус однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Відповідний законопроєкт №9432 ухвалила Верховна рада.
Окрім визначення статусу, законопроєкт окреслює посади, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою. Відтак англійською мовою зобов’язані володіти такі працівники:
- держслужбовці категорій А, Б і В, голови місцевих адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
- військовослужбовці офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- прокурори, поліціянти середнього та вищого складу Нацполіції, які обіймають управлінські посади в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту;
- податківці та митники;
- керівники суб’єктів господарювання держсектору економіки.
Втім, в умовах оголошення мобілізації та воєнного стану військові звільняються від перевірок знання мови. Вимога знати англійську для держслужбовців категорії “А”, голів місцевих держадміністрації та їхніх заступників набуде чинності через 2 роки після припинення воєнного стану, а для решти чиновників – через 4 роки.
В органах місцевого самоврядування, підрозділах екстреної допомоги, у сферах освіти, транспорту та охорони здоров’я англійська мова теж буде обов’язковою. У громадському транспорті, на залізничних та автовокзалах оголошення будуть робити додатково англійською.
Діти вивчатимуть англійську з дитячого садочка, а в школах предмет залишиться обовʼязковим. Вчителі пройдуть спеціальне навчання для підвищення кваліфікації.
Пропозицію про показ у кінотеатрах англомовних фільмів без українського дубляжу, але з субтитрами, вилучили із законопроєкту ще влітку.
Нагадаємо, що українці мають преміум доступ до платформи Promova, на якій можуть вивчати англійську мову. На платформі доступі інтерактивні уроки для самостійного вивчення та безкоштовні розмовні клуби.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: