fbpx
КОШТ

Здійснювати онлайн-покупки за кордоном краще у валютній картці: пояснення

У разі повернення коштів за онлайн-покупку гривневою карткою в закордонних магазинах користувач може отримати меншу суму, ніж заплатив одразу.

Під час такої операції банк самостійно конвертує гривню в долар та навпаки за своїм курсом. Тобто відбувається процес купівлі долара за гривню при проведенні платежу в магазин. При поверненні товару відбувається продаж долара й обмін на гривні. Тож внаслідок різниці курсів купівлі й продажу буде різниця у сумі, навіть без коливань курсу. 

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Для прикладу, нині курс гривні до долара в Монобанк становить 36.12/37.30 грн (купівля/продаж). Покупець купує товар за 100 доларів і оплачує його гривневою карткою. Для переказу магазину 100 доларів банк має продати клієнту цю суму за гривню — відтак з картки за курсом продажу знімається 3730 грн. При поверненні коштів банк має зарахувати 100 доларів на картку в гривні. Відтак 100 доларів конвертуються в гривні за курсом купівлі банку, тобто клієнт отримає 3612 грн. Водночас це найпростіша схема і при різних валютах можливий довший ланцюжок з втратами на кожній операції для клієнта.

Іноді сайт не робить списання грошей одразу. Вони блокуються на картці та списуються після отримання товару. У такому разі покупець отримає всю суму назад, оскільки банк ще не проводив конвертації.

Відстежуйте курс долара, курс євро та курс злотого в банках у режимі реального часу.


Читайте також:

Поділитися новиною: