fbpx
КОШТ

Закордонний паспорт та ID-картка можуть виявитися недійсними (оновлено)

Якщо транслітерація прізвища або ім’я на ID-картці та закордонному паспорті відрізняється, то виготовлений раніше документ визнається недійсним. Пов’язано це з оновлення програмного забезпечення системи оформлення біометричних паспортних документів. 

Тобто, при різному написанні на документах прізвища та ім’я латиницею документ, який виготовили раніше використовувати не можна. Документ зі старою транслітерацією необхідно виготовити повторно, щоб виправити помилку. 

Це стосується лише громадян, у яких внутрішній паспорт у вигляді ID-картки. Якщо паспорт у вигляді книжечки, то помилки в транслітерації можна ігнорувати.

Наприклад, декілька років тому особа виготовила ID-картку з прізвищем “Golub. Проте нещодавно вона оформила закордонний паспорт з прізвищем “Holub”. У такому випадку ID-картку необхідно обміняти на новий документ з правильним написанням. Зробити це потрібно протягом місяця.

Помилки можуть траплятися через те, що довгий час в Україні не було єдиноправильних норм написання ПІБ латиницею. Такі помилки можуть траплятися, якщо ID-картку або закордонний оформлювали давно. Перевірити написання ПІБ можна за посиланням.

Оновлено: у Державній міграційній службі повідомили, що паспорти з різною транслітерацією залишатимуться чинними до дати закінчення терміну дії або до звернення за обміном документа. Паспорти, які були анульовані незабаром відновлять.

Як перевірити паспорт на дійсність

Перевірити свій документ на дійсність можна на сайті Державної міграційної служби України.

У випадку, якщо паспорт недійсний необхідно звернутися в міграційну службу, ЦНАП або “Паспортний сервіс” для його заміни. Громадяни, що знаходяться за кордоном можуть отримати новий документ в консульствах України

Детально про оформлення паспорта для виїзду за кордон під час воєнного стану розповідали у цьому матеріалі.

Правова допомога

  • Паспортний сервіс ДП “Документ” – з 9:00 до 17:00 на номери (044) 597-87-77; (047) 233-11-68;  (050) 338-91-04;
  • Державна міграційна служба – з 9:00 до 18:00 на номери (044) 365-30-45, (044) 280-41-23, (044) 365-30-47;
  • ЦНАП – за номерами телефонів місцевих відділень (здебільшого, працюють з 9:00 до 17-18:00).

Читайте також:

Поділитися новиною: