fbpx
КОШТ

Законопроєкт про регулювання Telegram не передбачає заборони анонімних каналів

Народний депутат Микола Княжицький надав відповіді на поширеніші запитання про майбутню долю популярного месенджера. Саме Княжицький ініціював законопроєкт про регулювання в Україні Telegram і подібних до нього платформ.

Перше за все нардеп спростував розмови про блокування Telegram: В жодному місці законопроєкту про блокування будь-яких месенджерів не йдеться.

Також законопроєкт не чіпає власників Telegram-каналів. За чинною редакцією Закону про медіа, вони взагалі не регулюються медійним законодавством. Законопроєкт це не змінює, відтак на власників каналів він не вплине.

По суті законопроєкт пропонує встановити для Telegram та аналогічних сервісів приблизно такі саме вимоги, як вже зараз встановлені українським Законом про медіа для YouTube, та законодавством ЄС для решти сервісів:

  1. сервіси мають відкрити представництво в Україні або в будь-якій країні ЄС, щоб український регулятор міг комунікувати з такими сервісами. Відповідати на запити української Нацради – це має бути обов’язком не лише YouTube (як зараз), але й інших платформ.
  2. сервіси мають самостійно визначити як бути з контентом, забороненим чинною редакцією Закону про медіа. Тобто законопроект не придумує якісь нові заборони – йдеться про розповсюдження порнографії, продаж наркотиків, глорифікація фашизму тощо.

Як приклад проблеми Княжицький вказав на історію березня: російський Роскомнадзор заявив що на основі їх звернень Telegram видалив (тобто навіть не заблокував) 485 каналів. При тому українська Нацрада не може домогтись від Telegram не те що видалення, а просто якоїсь відповіді на свої звернення.

У випадку ігнорування Telegram запитів, то українським держорганам та банкам (які обробляють фінансову інформацію про громадян) можуть заборонити використовувати сервіс, та встановлювати його на своїх пристроях. Водночас надалі проти Telegram запровадять штрафи.

Нагадаємо, наприкінці березня в парламенті зареєстровано законопроєкт про регулювання Telegram і схожих сервісів. Авторами виступили 12 народних депутатів, здебільшого опозиційних. Для прикладу, вищезгаданий Княжицький входить до партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка, з яким у Володимира Зеленського дуже натягнуті відносини ще з часів президентських виборів 2019 року. Відтак, шанси на оперативне проходження законопроєкту мінімальні. Втім, серед ініціаторів також голова профільного комітету Парламенту з питань свободи слова Ярослав Юрчишин – відтак ця ініціатива сприятиме активнішому просуванню обмежень для Telegram в Україні.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: