У випадку викрадення автомобіля транспортний податок за нього не сплачується з наступного місяця після фіксації цієї події у правоохоронних органів. У разі повернення — сплачується податок з місяця, в якому було повернуто автомобіль.
Нагадаємо, при володінні дорогим легковим автомобілем потрібно сплатити фіксований суму транспортного податку у розмірі 25 тис. грн на рік. Під оподаткування підпадають автомобілі, які коштують понад 375 мінімальних зарплат. На 2024 рік мінімальна середня вартість такого автомобіля дорівнює 2 662 500 грн. Сама автівка має бути не старше 5 років, тобто на 2024 рік випущена після 2019 року включно.
Податковий кодекс України передбачає, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем (підпункт 267.6.8 ПКУ), транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з наступного місяця після фіксації цієї події у правоохоронних органів. Цей факт підтверджується документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Також за темою: