Захистити дитину від неприйнятного контенту на YouTube можна за допомогою функції батьківського контролю.
Батьківський контроль дає змогу встановити вікову категорію для рекомендацій, вимкнути пошук, блокувати окремі канали та керувати історією переглядів українською й англійською.
Батьки можуть обрати дітям звичайний YouTube або налаштувати YouTube Kids. Далі детальніше розглянемо особливості кожної платформи.
Як налаштувати YouTube Kids
YouTube Kids доступний дітям до 13 років. Це дуже спрощена версія YouTube, яка має винятково дитячий та освітній контент. З нею батьки можуть:
- самостійно схвалювати канали, які дитина може переглядати;
- встановити ліміт на використання застосунку;
- блокувати неприйнятні відео;
- дивитися історію переглядів;
- заблокувати пошук відео.
На YouTube Kids присутня реклама. Вона й забезпечує безоплатний доступ до відеохостингу. Однак платформа не дозволяє клікбейт, рекламу харчових продуктів та напоїв.
Також застосунок має функцію збереження відео для перегляду в офлайн-режимі.
Для налаштування необхідно завантажити YouTube Kids (Android | iOS) на смартфон чи інших гаджет дитини та зробити наступні кроки:
- Увійти в обліковий запис когось із батьків;
- Вказати вік дитини, місяць народження та ім’я користувача;
- Обрати налаштування контенту.
Детальніше про те, як налаштувати профіль в YouTube Kids Кошт писав за посиланням.
Як налаштувати батьківський контроль на YouTube
Батьківський контроль на YouTube дає змогу обрати категорії контенту, який буде доступний дитині, та всі інші функції, які має YouTube Kids. Однак платформа є повноцінним відеохостингом, тобто має не лише дитячі відео. Також попри фільтри в рекомендації може потрапити щось неприйнятне.
Важливо: налаштувати батьківський контроль можна лише на спеціально створений для дитини обліковий запис Google. Якщо дитина самостійно створила свій акаунт – додати контроль саме на нього не вийде.
Дитячий обліковий запис Google можна створити дітям до 13 років. Робити це можна на своєму смартфоні:
- Відкрити сторінку входу в обліковий запис Google;
- Натиснути “Створити обліковий запис”;
- Вказати всі дані дитини (ім’я, номер телефону тощо), придумати для неї логін та пароль;
- Після вказання дати народження з’явиться додаткове поле “Адреса електронної пошти чи номер телефону батьків”. Для активації акаунта один з батьків має вказати пароль від свого облікового запису.
Після цього дитина може авторизовуватися в обліковому записі Google на своєму пристрої. Батьки можуть керувати акаунтом дитини за допомогою застосунку Family Link (Android | iOS).
Налаштувати батьківський контроль на YouTube можна кількома способами.
Спосіб 1. У застосунку Family Link необхідно натиснути “Установки” – “Налаштування на YouTube” та дотримуватись підказок на екрані.
Спосіб 2. У YouTube на своєму пристрої торкнутись фото профілю у правому верхньому куті, натиснути “Налаштування” – “Батьківські налаштування”. Далі обрати обліковий запис дитини та дотримуватись підказок на екрані.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: