Можливість оформлення європротоколу після дорожньо-транспортної пригоди з’явиться у застосунку “Дія” вже в липні в межах бета-тестування. Про це повідомила заступниця міністра цифрової трансформації України Валерія Коваль.

Наразі європротокол уже можна оформлювати самостійно, однак на практиці водії часто припускаються помилок під час заповнення документів. Через це страхові компанії можуть відмовляти у прийнятті заяв або затягувати виплату компенсацій.

Скористатися послугою в Дії можна буде за кількох умов:

  • у ДТП беруть участь лише два транспортні засоби
  • немає постраждалих
  • водії не перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння
  • обидва учасники погоджуються з обставинами аварії.

Під час оформлення користувачі зможуть обрати схему ДТП та внести необхідні дані. Частина інформації автоматично підтягуватиметься з державних реєстрів. Також водіям потрібно буде зробити фотографії місця аварії – у застосунку обіцяють надати покрокові інструкції щодо фотофіксації та заповнення схеми.

Після внесення даних другий учасник ДТП має підтвердити інформацію та підписати заяву. Далі документ буде надіслано для подальшого врегулювання страхового випадку та отримання компенсації.

Читайте також