Як потрапити до лікарів у Чехії: пояснення
Потрапити до лікаря можна за попереднім записом. Невідкладну допомогу можна отримати у пунктах невідкладної допомоги.
Кожен іноземець у Чехії може зареєструватися в сімейного лікаря. Реєстрація дає змогу отримувати направлення до спеціалізованих лікарів та швидше звертатися за медичною допомогою.
Без направлення та запису можна звертатися до таких лікарів:
- стоматолог;
- гінеколог;
- дерматолог;
- отоларинголог (ЛОР);
- кардіолог;
- невролог;
- офтальмолог;
- хірург.
Для отримання медичної допомоги необхідно записатись на прийом та надати лікарю медичне страхування та документ, що засвідчує особу. Медичне страхування покриває всі витрати.
Як оформити медичну страховку у Чехії
Оформити страхування варто якнайшвидше після отримання тимчасового захисту у Чехії. Однак українці, які не змогли зробити цього відразу, можуть оформити страхування наступним чином:
- безпосередньо в Регіональних центрах допомоги Україні. При них є представники страхової VZP (найбільшої страхової компанії Чехії, якій допомагає держава та яке радить посольство України);
- онлайн на сайті VZP;
- у відділеннях VZP або відділеннях інших державних страхових компаній.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Де знайти сімейного та інших лікарів у Чехії
Звернутися до лікаря або зареєструватись у лікаря-терапевта варто в поліклініці біля місця проживання. Зазвичай усі лікарні мають сайт, на якому можна знайти контакти медиків та написати або зателефонувати для запису на консультацію.
Часто в лікарнях волонтерять перекладачі української мови. У разі потреби варто уточнювати їхню наявність під час запису.
Інші сервіси для пошуку лікарів:
- Znamý lekař — ресурс, на якому можна знайти лікарів поблизу місця проживання та записатися до них на прийом. Огляд можна пройти як офлайн, так і онлайн. У профілях фахівців вказані умови роботи та відгуки пацієнтів. Послуги надаються безоплатно.
- uLékaře.cz — сервіс, який надає безкоштовну консультацію та записатися на прийом до фахівця. Перевагою є наявність української мови на сайті. У бланку пацієнт описує свою проблему та заповнює необхідну інформацію. Згодом прийде відповідь лікаря. У разі потреби з особою зв’яжеться медсестра та допоможе організувати особистий візит до лікаря.
- VZP — страхова компанія, яка не лише покриває всі медичні витрати, а й надає список лікарів, які набирають пацієнтів. У разі виникнення проблем з отриманням медичної допомоги можна проконсультуватись зі страховою за номером 952 222 222.
Як отримати невідкладну медичну допомогу
Швидка допомога у Чехії приїжджає лише в екстрених випадках (загроза життю або здоров’ю, як-от порушення основних життєвих функцій, серйозних травм або хвороб). Викликати швидку можна за номером 155 або в застосунку Záchranka (Android | iOS). Оператор завжди докладно з’ясовує актуальний стан пацієнта.У разі відсутності негайної потреби медичного втручання у виклику швидкої може бути відмовлено.
Важливо: виклик швидкої у Чехії платний, однак покривається медичним страхуванням.
Вартість послуг залежить від типу виклику:
- 5000 крон (близько 800 грн) – швидка приїхала, зробила укол і поїхала;
- 10 000 крон (близько 16000 грн) – швидка привезла пацієнта до лікарні;
- 15 000 крон (близько 24000 грн) – якщо пацієнту було надано невідкладну допомогу.
Для розв’язання інших раптових проблем зі здоров’ям необхідно звернутися до пунктів невідкладної допомоги. До таких проблем належать:
- гостре запалення зуба;
- зуби мудрості;
- ускладнення після попереднього стоматологічного втручання;
- запалення верхніх і нижніх дихальних шляхів;
- лихоманка;
- тонзиліт;
- запалення сечовивідних шляхів;
- та інші.
У лікарняних відділеннях невідкладної медичної допомоги також діють травмпункти, до яких можна прийти у разі переломів чи інших серйозних травм.
Читайте також:
Comments are closed.