fbpx
Як підлітку отримати 1000 гривень за вакцинацію

З 7 лютого повністю вакциновані від Covid-19 підлітки можуть отримати 1000 гривень заохочувальної допомоги. Отримати гроші можна на спеціальні картки “Єпідтримка”, які для підлітків поки оформляють лише в Ощадбанку, Приватбанку, Альфа-банку та Monobank. Далі розповідаємо детально, як гроші отримати.


Мова йде про осіб від 14 до 18 років і які пройшли повний курс вакцинації від Covid-19 (1 або 2 дози в залежності від типу вакцини). При цьому, потрібно бути зареєстрованим в застосунку ДІЯ і мати в ньому “зелений” COVID-сертифікат. Саме в електронному вигляді і отримана довідка від сімейного лікарня не допоможе.

У випадку наявності вже звичайної дитячої картки в банках-партнерах, підліток просто може відкрити додаткову картку “Єпідтримка” в застосунку свого банку, який вже приєднався до програми: Ощадбанк, Приватбанк, Альфа-банк та Monobank.

Для першого відкриття рахунку у вищевказаних банках вже потрібно ID-картка, яку оформляють 14 років та ідентифікаційний код. Для цього слід використати послугу ID-14 – одночасне оформлення першого паспорта та номера платника податків.

Як отримати паспорт та номер платника податків вперше

Потрібно звернутися до підрозділу Державної міграційної служби, Центру надання адміністративних послуг чи “Паспортного сервісу”. Це можна зробити у будь-якій установі безвідносно  до місця проживання.

Для отримання послуги треба мати з собою лише свідоцтво про народження, довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності) та документи, що посвідчують особу хоча б одного з батьків.

Перший паспорт у формі картки видається на 4 роки, а номер платника податків залишається на все життя.

Як оформити виплату 1000 гривень

Після отримання ID­-картки  з інформацію про ідентифікаційний код варто спочатку відкрити картку в банку-партнері. Спеціальні картки для підлітків в цих банках безкоштовні як на оформлення, так і обслуговування. Лише після цього можна зареєструватися в застосунку ДІЯ для оформлення виплати, оскільки авторизуватись у “Дії” можуть лише власники банківських рахунків через BankID.

Після ідентифікації в банку, потрібно замовити окремо картку Єпідтримка. Вже після цього в застосунку ДІЯ потрібно зайти в розділ “Послуги” і натиснути кнопку “єПідтримка”. Далі обрати банк і рухатися вказівками.

На що витрачати гроші

Гроші з віртуальної картки у Дії не можна буде зняти у банкоматі, переслати. Їх можна витратити лише на конкретні види товарів і послуг. Опції доступних витрат цих грошей для підлітків розширені. Окрім дорослих категорій (музеї, театри, кіно, концерти, транспорт, книги, спортзали) доступні освітні курси, позашкільні гуртки, дитячі табори,  канцелярія і спортінвентар.

Фільтр проходить за спеціальним банківським кодом, який заклад отримує під час встановлення терміналу – тож всі профільні заклади вже автоматом підходять під витрачання бонусної тисячі як офлайн, так і онлайн.

Витратити потрібно за 9 місяців. Віртуальну картку з 1000 грн можна додати до Apple Pay та Google Play, як і звичайну.