fbpx
КОШТ

Як оформити паспорт для тварин: все що потрібно знати

Паспорт для тварин є таким самим ідентифікатором як і паспорт для людини й має обов’язково бути у кожного власника чотирилапих улюбленців. Тож далі розповідаємо навіщо потрібен паспорт для тварин та як його отримати.

Навіщо потрібен паспорт для тварин

В першу чергу такі паспорти потрібні для ідентифікації та відслідковування ветеринарної історії домашнього улюбленця. В паспорті міститься інформація про вакцинацію, чіпування, дати візиту до ветеринара та відомості про перетин кордону тваринкою. Також, там зазначені: кличка тварини, стать, дата народження, порода, колір шерсті або шкіри, особливості та яскраво виражені відмінності тваринки. 

Якщо при перетині кордону домашній улюбленець не матиме паспорта, то на митниці виникнуть проблеми та навіть може бути накладений штраф й заборона в’їзду до тієї країни. Також, без паспорту власник тварини не зможе оформити на неї страхування чи отримати певні послуги у ветеринарних клініках.

Як отримати паспорт для домашніх тварин

Перед отриманням паспорта для тварин необхідно:

 • Провести мікрочіпування тварини у ветиринарній клініці (приватній чи державній). Мікрочіп – це маленький імплантат, який вводиться під шкіру тварини та є індивідуальним ідентифікаційним номером. Зазвичай така послуга коштує від 200 до 500 грн.
 • Провести вакцинацію від сказу та всі необхідні профілактичні вакцинації. Згодом їх потрібно буде повторити. Для собак і котів орієнтовна вартість однакова – до 500 грн.

Документи необхідні для отримання паспорта для тварин:

 • сертифікат або довідка від ветеринара про проведення вакцинації від сказу;
 • документ, що підтверджує право власності на тварину – договір купівлі-продажу чи свідотство про реєстрацію тварини (для породистих собак);
 • оригінал паспорта власника тварини або інший документ для ідентифікації особи;
 • заява про видачу паспорта для тваринки. Вона отримується та заповнюється в державній ветеринарній клініці, приклад за посиланням;
 • кольорова фотокартка тварини розміром 3х4.

Як отримати паспорт для тварин:

 1. Зверніться до державної ветеринарної клініки з усіма необхідними довідками та документами. Перелік клінік за посиланням. Паспорти зроблені у приватних клініках не підходять під загальні стандарти.
 2. Заповніть декларацію про власника тварини та про тварину. Її вам видадуть безпосередньо в клініці. В цій декларації вказується інформація про мікрочіп, вакцинації та інші дані.
 3. Після сплатіть послугу оформлення паспорта, в середньому вона коштує 400 грн, та отримайте паспорт. 

Як замінити паспорт для тварин

Термін дії паспорта для домашніх улюбленців – три роки з моменту останньої вакцинації від сказу. Після, паспорт необхідно замінити. Вартість заміни паспорта – від 250 до 500 грн. Замінити паспорт можна в будь-якій державній ветеринарній клініці, яка цим займається.

 Для заміни паспорта потрібні такі документи:

 • старий паспорт домашнього улюбленця;
 • новий сертифікат від ветеринара про проведення вакцинації від сказу;
 • документ, який підтверджує право власності на тварину (для породистих собак);
 • оригінал документу для ідентифікації власника тваринки;
 • заява на заміну паспорта.Її можна отримати та заповнити в державній ветеринарній клініці.

Як відновити паспорт для тварин, якщо його було втрачено

Зверніться з усіма необхідними документами (перерахованими нижче) до державної ветеринарної клініки, де є послуга оформлення паспорта. Орієнтовна вартість послуги – від 100 до 300 грн.

Для відновлення паспорта власнику знадобляться:

– дані про тваринку (кличка, порода, стать, вік та інше);

– номер та дату видачі паспорта, який загубили; 

– довідка про проходження всіх необхідних щеплень;

– оригінал документу для ідентифікації власника тваринки.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: