fbpx
КОШТ

Власники ТОВ тепер можуть зберігати свої частки в депозитарії

Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю та їх учасники відтепер можуть перевести облік часток з Єдиного держреєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань до облікової системи часток Національного депозитарію України. Про це повідомляє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Якщо раніше облік часток забезпечував Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), то тепер за бажанням власники ТОВ і ТДВ можуть перевести облік часток у центральний депозитарій – ПАТ “Національний депозитарій України”.

Запровадження цього механізму дозволяє особі об’єднати свої права власності на цінні папери та частку в товаристві в одній депозитарній установі та скористатися додатковими сервісами, які пропонує Центральний депозитарій. Серед послуг електронні збори учасників, використання рахунків умовного зберігання (ескроу) для гарантування виконання зобов’язань за операціями з відчуження часток.

Водночас зберігання часто в депозитарії безпечніше, оскільки доступ на внесення змін в частині права власності має тільки депозитарій, а не тисячі реєстраторів, як у випадку з ЄДР.

Детальніше про послуги з обліку часток ТОВ та ТДВ на сайті Національного депозитарія.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: