fbpx
КОШТ

В раді хочуть зробити перелік вишів, які сприяють ухилянтам

В парламенті обговорюють запровадження переліку вищих навчальних закладів, які допомагають військовозобов’язаним уникати мобілізації. Про це розповів нардеп Федір Веніславський.

За словами Веніславського, який входить до парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, депутати вирішили залишити відстрочку від мобілізації для здобувачів освіти усіх рівнів. Причому в цю норму також включать і аспірантів як бюджетної, так і контрактної форми навчання. Тобто, українцям, які здобувають освіту, дадуть змогу спокійно довчитися.

“Це стосується громадян, котрі навчаються в іноземних навчальних закладах. Але є нюанс. Міністерство освіти повинно сформувати перелік закордонних вишів таким чином, щоб відсіяти ті, які створюють “лазівки” для уникнення мобілізації громадянами України”, — наголосив нардеп.

Мова про іноземні навчальні заклади, які навмисно створили низку факультетів з легким вступом і вимогами до навчання, завдяки чому українські військовозобов’язані можуть отримати відстрочку від мобілізації. Річна оплата навчання на таких факультетах становить близько тисячі доларів.

За словами Веніславського, нові факультети для українців почали рости, немов гриби після дощу, саме у 2022-2023 роках – відколи в Україні почалася повномасштабна війна. Їх занесуть до окремого списку. Що буде зі “студентами” таких навчальних закладів, нардеп не сказав. Однак можна припустити, що своє право на відстрочку вони втратять.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: