Мінцифри разом з блокчейн-системою Binance та Львівським ІТ Кластером запустили 29 червня платформу для безкоштовного навчання “IT-Generation”.
На сайті будуть представлені навчальні програми за двома напрямками: tech і non-tech.
Tech напрями (тривалість — 4-6 місяців):
- Blockchain Development;
- FrontEnd;
- QA;
- JavaScript;
- Java;
- Python.
Non-tech напрями (тривалість — 2-6 місяців):
- Project/Product Management;
- UI/UX Design;
- HR/Recruiting;
- Digital Marketing;
- Business Analysis.
Школи, яка хоче викладати на платформі, мають самостійно подавати заявки про партнерство, як і подавати програми для навчання. Якщо і школи, і програми відповідають вимогам, вказаним на сайті, то платформа покриває виплати школам за студентів: 50% вони отримують до початку навчального курсу, ще 50% — після його завершення та до моменту видачі студенту диплому.
Орієнтовно відбір студентів почнеться у серпні 2022 р.
Платформи для навчання, які надають послуги онлайн.
SheCodes Foundation створила 20 тис. безкоштовних місць для жінок з України, які бажають навчитися IT-спеціальності. Платформа пропонує навчання за трьома курсами: Basics (1-3 тижні), Plus (4-12 тижнів), Pro (5 тижнів – 6 місяців), де навчатимуть мовам програмування, FrontEnd, SEO, API, UI/UX design тощо.
Для участі треба заповнити анкету, вказавши також пошту. Поза безкоштовними місцями Basic коштує 99 дол. США, Plus — 790 дол., а Pro — 1390 дол. Плата одноразова.
Mate Academy має умовно безкоштовні курси за принципом відбору. Умовно безкоштовні, бо за них не платиш до працевлаштування, після чого випускники мають платити 17% від зарплати протягом двох років. Наявні курси:
- FrontEnd (4 місяці),
- QA (3 місяці),
- FullStack (4 місяці),,
- Java (4 місяці),
- UI/UX Design (3 місяці),
- Python (4 місяці).
Платформа Coursera має програму для біженців Coursera for Refugees. За нею людина може подати заявку на покриття одного із бажаних курсів, причому це стосується не тільки тематики IT, й всіх інших курсів на сайті.
Інструкція:
- Виберіть із каталогу курс, який вас цікавить. Зверніть увагу, коли ви перейдете на сторінку курсу, то поруч із кнопкою Enroll має бути напис Financial Aid available (“доступна фінансова допомога”). Якщо такий напис є, натискаєте на нього:
2. З’явиться поле з підтвердженням про те, що заявка на фіндопомогу розглядається 15 днів. Натискаєте Continue application. Якщо вибрана дисципліна має декілька курсів, то ви можете вибрати лише один, на який хочете податись:
3. На наступній сторінці натискаєте на квадратики, підтверджуючи, що інформація, подана вами, правдива, і вписуєте у пустел поле текст I agree to the terms above (“Я погоджуюсь на вищезгадані умови”). Переходите на наступну сторінку.
4. Тепер вам відкрилась власне форма про фінансову допомогу. Вам треба заповнити про вашу освіту, стан роботи (працюєте, на півставки, студент, безробітній тощо), який ваш щорічний дохід у доларах і скільки ви можете собі дозволити платити (за місяць або за курс). В пустих полях внизу ви вказуєте мету подачі заявки про допомогу, і як цей курс допоможе вам у кар’єрі. Після заповнення натискаєте Submit Application (“Подати заявку”). Також ви можете в будь-який момент відмовитись, натиснувши кнопку Cancel application (“Скасувати заявку”), яка знаходиться внизу екрану.
Читайте також: