fbpx
КОШТ

Україна зараховуватиме трудовий стаж за кордоном в пенсію, але не з Росії

Верховна Рада в другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт №9453, який врегульовує нарахування страхового стажу при працевлаштуванні за кордоном. Закон набирає чинності після підпису президентом і офіційної публікації.

Щодо людей, котрі працюють за кордоном, то раніше враховувався лише страховий стаж українців у країнах, з якими Україна мала пенсійні угоди

Тепер людина після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме можливість зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього треба буде надати Пенсійному фонду документ, що підтверджує роботу за межами України.

Для визначення розміру пенсії будуть враховуватися лише внески ЄСВ (Єдиний соціальний внесок), сплачені в Україні (т.зв. “пропорційний” принцип нарахування пенсії). Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків і стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном.

Відновлення пенсії при переїзду з Криму

Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в України. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно.

Пенсія при наявності стажу в Росії

Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне обіймання посад у незаконних органах влади.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: