Міністерство цифрової трансформації оприлюднило план врегулювання штучного інтелекту в Україні. З його допомогою компанії зможуть зрозуміти, як підготуватися до впровадження законодавства у сфері ШІ.
План врегулювання штучного інтелекту в Україні описаний у Білій книзі. Воно пропонує рішення, за яких:
- Для громадян: створення безпечного цифрового середовища, де права людини будуть захищені від ризиків, пов’язаних із ШІ.
- Для бізнесу: українські компанії зможуть стати більш конкурентоспроможними та виходити на міжнародні ринки.
- Для держави: можливість інтегруватися до ЄС, синхронізувавши законодавство у сфері ШІ з європейським.
Наприклад, для захисту використання персональний даних штучним інтелектом “Біла книга” радить дотримуватись законодавства про захист персональних даних. Ознайомитися із ним можна за посиланням.
Також у Мінцифри планують створити добровільні кодекси поведінки, платформу юридичної допомоги для бізнесу, регуляторний простір для тестування високотехнологічних продуктів на відповідність майбутнім вимогам тощо.
Громадяни можуть вносити свої пропозиції щодо регулювання штучного інтелекту в Україні за посиланням. Також можна надати зворотний звʼязок у довільній формі через електронну адресу [email protected] (у темі листа слід вказати “Біла книга з ШІ”).
Зауважимо, що Україна займає друге місце за кількістю компаній, які спеціалізуються на штучному інтелекті серед країн Центральної та Східної Європи. Порівняно з іншими європейськими країнами, Україна має вищу концентрацію ШІ-стартапів у сферах маркетингу, геймінгу та програмного забезпечення для бізнесу.
Нагадаємо, що чат-бот Claude від американської компанії Anthropic отримав нову версію Claude 3.5 Sonnet. Розробники називають її найкращою моделлю штучного інтелекту, кращою навіть за GPT-4o.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: